Цукровий діабет

Порушення роботи ендокринної системи організму, яке проявляється в дефіциті гормону інсуліну, має назву цукровий діабет. Для даного захворювання характерна наявність цукру в крові і відповідного надлишку глюкози в сечі. В організмі відбувається порушення, як вуглеводного обміну, так і жирового, і білкового.

 

 

Хто знає що таке діабет, той буде знати для чого потрібні тест смужки для глюкометра. Саме вони допомагають зробити життя діабетика простішим.

7f35bddc39c2570a8a551df2f809b75d6ea664f7

 

 

Захворювання, до пори до часу може не проявлятися, тому наявність хоча б декількох з наступних симптомів повинна насторожити:

 

 

різка втрата ваги;

 
судоми;

 
часте сечовипускання;

 
спрага;

 
втрата зору;

 
сверблячка і шорсткість шкіри.

 
Також, слід зазначити, що велика ймовірність схильності до цукрового діабету по спадковості.

 

 

У медицині розрізняють два типи діабету: перший — інсулінозалежний (1 тип) і другий — інсулінонезалежний (2 тип) діабет. Можливими симптомами діабету 1 типу можу бути — часте сечовипускання, спрага, блювота, аномальне відчуття голоду. Спрага, інфекції шкіри, сонливість, парестезії ніг — це симптоми, які можуть вказувати на те, що можливий розвиток інсуліонезалежного діабету.

 

 

Для того, що б з упевненістю сказати про наявність діагнозу цукровий діабет необхідно здати два аналізи:

 

 

аналіз на наявність цукру в крові;

 

 

аналіз на вміст цукру в сечі.

 
Основна мета, в процесі лікування даного захворювання — це зменшення кількості глюкози в крові, попередження розвитку коматозних станів і поліпшення вуглеводного обміну в організмі.

 

 

Цукровий діабет, інсулінозалежний, лікується ін’єкціями інсуліну, тоді як при хворобі 2 типу часто вдається знизити рівень цукру однієї дієтою. При цьому хворому індивідуально розраховується калорійність раціону і наявність в ньому вуглеводів. Також, рекомендується фізичне навантаження, за допомогою якої відбувається окислення глюкози в м’язах і зменшення кількості глюкози в крові. Тому слід мінімізувати малорухливі види діяльності і ввести помірність в їжі.