Цікаві факти з історії косметики

Напевно не всім відомо, звідки взявся термін «косметика»?

8fafc33063f958300526fa8228e306c0Насправді, історики можуть з легкістю зв’язати його ще із Стародавнім Римом. Адже в ті часи забезпечені громадяни — патриції, мали рабів, які займалися тим, що мили своїх господарів в спеціальних ваннах, наповнених пахощами. Називалися такі слуги «косметає». Що ж стосується сучасного тлумачення, на виставці в Парижі, яка проходила в 1867 році і мала Міжнародний статус, широкій громадськості були представлені зразки продукції миловарних і парфумерних компаній і саме тут вперше прозвучало це слово.

В античні часи косметика застосовувалася досить широко. Засоби, які використовувалися тоді, можуть викликати здивування сьогодні, адже ще древні римляни застосовували в’яжучі суміші, що дозволяють зменшити зморшки. Також вони намагалися виглядати більш красиво, використовуючи накладні вії, брови, і, що найнеймовірніше — вставні зуби. Не менш популярним був макіяж. Вугіллям підводили повіки, волосся видаляли за допомогою воску, а прищі — борошном з ячменю. Дбали в Античності і про білизну зубів, для чого активно використовували пемзу. Вміли стародавні римляни також змінювати колір волосся, надаючи їм темного або світлого відтінку. Досить різноманітно, чи не так, як для античних часів?

Ці секрети були знайомі і древнім грекам. Серед них особливою популярністю при фарбуванні волосся користувався золотисто-рудуватий тон. Але найдивніше, що вже в ті часи для свіжості дихання і відбілювання зубів застосовувалася жуйка.

В часи Київської Русі жінки також вміли піклуватися про себе. Всім нам добре відомі розповіді про красунь, які своїм виглядом зводили з розуму чоловіків. Звичайно, для цього вони мали кілька секретів. Потрібно сказати, що тоді жінки особливу увагу приділяли  шкірі. Для цього використовувалися різні засоби — молоко, яйця, сметану, а також мед, свинячий і яловичий жир, огірки. Для відбілювання шкіри застосовували огірковий сік або сік з петрушки. Коріння лопуха і кропиви активно використовували як засіб для боротьби із лупою. Для фарбування губ і щік в хід йшла малина, вишня, буряк. Сажа виступала в якості засобу для підводки брів і повік, тоді як роль сучасної пудри тоді виконувало борошно. При цьому волосся фарбували цибулевим лушпинням, а відваром ромашки волосся освітлювали. Досить незвично для сучасних людей, але вельми дієво і натурально в ті далекі часи.

Середні століття також мали свої тенденції в плані косметичного підходу. Так, наприклад, бліда шкіра автоматично була ознакою аристократизму. Це ставало результатом того, що багатим феодалам і їхнім дружинам просто не потрібно було працювати під палючими променями сонця. У той час природний загар був ознакою бідних, які змушені були цілий день працювати на відкритому повітрі.

Жінки в епоху Ренесансу для додання шкірі білого, можна навіть сказати, сяючого кольору, застосовували тональний крем, який включав свинець. Але оскільки він є небезпечним для здоров’я людини, тому що може служити причиною отруєння, у сучасних умовах він заборонений для використання при створенні косметики.

Після того, як настало XIX століття, косметика почала використовуватися повсюдно. У міру розвитку промислового виробництва така продукція ставала все більш досконалою і зовні виглядала все більш природно.

Сьогодні, звичайно, косметика виробляється згідно із новими стандартами і технологіями. Наприклад, для того, щоб вона мала привабливий товарний вигляд і могла зберігатися протягом тривалого періоду, в її склад вводять речовини, які не мають ніякого відношення до догляду за шкірою. Без додавання таких добавок косметичні засоби багатьох компаній просто не могли б отримати настільки широке поширення на ринку. Йдеться про антикорозійні препарати, сполучні речовини, антистатики, емульгатори, консерванти та інших речовини.

Справедливості заради потрібно відзначити, що великі компанії з репутацією вдаються до допомоги таких речовин. Кожна з великих компаній створила власний стиль в косметиці, парфумерії та навіть у моді. Тож не дивно, що вони дорожать своєю репутацією і намагаються максимально відповідати вимогам споживачів, використовуючи в своїй продукції тільки натуральні і безпечні матеріали.