Цікаві факти про вишиванку

Вишиванка — це не просто український національний одяг, це символ, дух і серце України. Споконвіку, кожен, навіть самий маленький українець, несе в межах своєї душі особливе шанування барвисто розшитої сорочки, яку весь світ знає під назвою — «Вишиванка». З українським національним одягом пов’язано багато цікавих фактів, і ось найвідоміші з них.

vyishivanka3_750x460Українська вишита сорочка стала самим старовинним предметом одягу, який був вказаний навіть в рукописах давньогрецького вченого Геродота. Він писав про те, що саме був декорований вишивкою одяг скіфів, які, як відомо з історії в ті давні часи жили саме на території сучасної України.

До речі, ви можете купити вишиванку оптом на сайті leosouvenir.com.ua за найвигіднішими цінами вже зараз!

Зображення чоловіків у вишитих сорочках датуються VI ст. до н. е. Використані для вишивки орнаменти символізували знаки язичницьких богів, яким поклонялися древні слов’яни. В ті часи одяг з вишивкою слугував потужним оберегом від злих духів і хвороб.

Спочатку вишиванки були оберегом і мали суто релігійний характер. Саме тому орнамент завжди присутній на манжетах, подолі та комірі. Це місця, де тіло людини відкривається і його необхідно захистити, від злого ока. Сорочку завжди вишивали лише жінки. Обов’язковою умовою було те, щоб на весілля наречена самостійно вишивала сорочку своєму нареченому. Весілля могло відбутися тільки тоді, коли робота буде закінчена.

Вперше вишиванка була поєднана з класичним костюмом завдяки Іванові Франку. Це поєднання перевело вишиванку з етнічного світу в сучасний. Сьогодні практично у кожного українця є в гардеробі народна вишита сорочка. А Івана Франка саме в такому вигляді зображують на національній українській купюрі номіналом у 20 гривень. Є ще дуже багато цікавих фактів пов’язаних з національним українським одягом і всі вони цікаві та захоплюючі.

Сподіваємося, що стаття вам сподобалася, чекайте нових публікацій!