Чому виникає біль в коліні при артриті: методи лікування

Той, хто випробував на собі біль в коліні, що виникає в результаті артриту, готовий абсолютно на все, лише б його зняти.

artrit_kolena-_1_ (1)Дійсно, болі можуть бути дуже сильними, що обумовлює труднощі при русі, значно погіршуючи загальний стан хворого. Іноді проблема заходить так далеко, що виникає необхідність заміни колінного суглоба на штучний протез.

Які існують методи лікування для купірування болю в колінному суглобі?

При даній патології існують різні методи лікування:

  • На початковій стадії артриту лікар призначить гідрокортизон і протизапальні препарати нестероїдного ряду у вигляді ін’єкцій (ібопруфен). Це допоможе вгамувати запалення. У міру його зниження буде зникати і біль.
  • Фізіотерапевтичні процедури. Вони допоможуть зміцнити м’язи, в результаті чого вони будуть надавати менший тиск на коліно.
  • Хороший ефект дасть зниження маси тіла хворого. Встановлено, якщо хворий скине всього пару кілограмів, то зменшить навантаження на колінний суглоб при ходьбі на 13 кг. Хворі повинні дотримуватися дозованого фізичного навантаження.
  • Прийом хворими препаратів «Хондроїтин» і «Глюкозамін». Ці добавки сьогодні користуються великою популярністю. Обидві ці речовини містить людський організм в природному вигляді. Хондроїтин гальмує процеси, що зумовлюють руйнування хряща. Глюкозамін стимулює процеси регенерації в хрящовій тканині. Ці добавки штучним шляхом отримують з тварин. Доведено, що вони працюють і стосовно людини. Але настання ефекту не слід очікувати занадто рано. Перші результати можуть з’явитися не раніше, ніж через 4 тижні.

Альтернативне лікування:

  • Протез синовіальної рідини. Хворому вводять в колінний суглоб препарат RenehaVis  — унікальна запатентована ін’єкція, що містить дві різні по концентрації і молекулярній вазі гіалуронові кислоти в одному шприці. Це призводить до того, що синовіальна рідина, що знаходиться в порожнині колінного суглоба, підвищує свою в’язкість.
  • Застосовується PRP терапія, суть якої полягає в ін’єкціях плазми. З крові витягуються тромбоцити, а потім їх вводять в коліно в підвищених концентраціях. Ці формені елементи крові містять велику кількість факторів росту, що обумовлює прискорене протікання процесів загоєння. Застосовують цей метод і при пошкодженні сухожиль.
  • Використовується такий метод, як ін’єкції глюкози в колінний суглоб. Для нього вона є сильним подразником. Це стимулює обмінні процеси і прискорює загоєння. Паралельно хворому призначають лікувальну гімнастику і масаж,
  • Акупунктура. Така методика стала використовуватися ще в Давньому Китаї. Метод заснований на подразненні рефлексогенних зон. На тілі людини розташована велика кількість біологічно активних точок. На ці місця і впливають спеціальними голками. Однозначно сказати про ефективність методу не можна, але деяким пацієнтам він допомагає добре. Важливо потрапити на прийом до грамотного фахівця високої кваліфікації.

На закінчення необхідно сказати, що біль в колінному суглобі є лише проявом такого серйозного захворювання, як поліартрит. Прогноз багато в чому залежить від того, на якому етапі патологічного процесу хворий звернувся за допомогою. Бажано це зробити, як можна раніше.