Чому виникає безсоння і як з ним боротися

Давним-давно було відомо, що саме здоровий сон є основою здоров’я, а також гарного настрою. Якщо регулярно недосипати, через це знижується імунітет, з’являється депресія і підвищується стомлюваність. Так чому ж з’являється безсоння, і якими методами його можна побороти?

Безсоння

Безсоння: що це за явище і де воно береться

Взагалі безсонням називається порушення сну. Воно проявляється відчуттям неякісного або ж недостатнього сну, раннім пробудженням, фрагментарним і неспокійним сном. Бувають випадки, що у людини сон насправді хороший, однак при цьому вона ним все одно залишається незадоволеною. Безсоння — це питання про те, як людина сприймає свій сон. Однією з причин такого явища може бути порушення сну. Це стосується недостатньо глибокого сну, регулярного пробудження серед ночі або ж, коли людині не вдається довго заснути. Це перша проблема.
Друга — це проблема, як сприймається сон. Деякі люди хороший сон сприймають в якості поганого. І це також є безсоння. Підходимо до висновку про те, що безсоння буває різних видів:

— психічне;
— неврологічне.

Досить таки часто причиною появи безсоння є саме стрес. А стрес також буває різним. Часто він з’являється з-за того, що людина з кимось посварилася, і весь час думає про це, внаслідок чого не може заснути. Також буває стрес, який пов’язаний з величезними навантаженнями. Навіть при виконанні важкого, довгострокового робочого завдання з’являється стрес. Крім цього, стрес може пов’язаний також із змінами звичних життєвих умов, з переїздом на інше місце, при зміні оточення. Але, як би там не було, найболючіше з усіх видів стресу пов’язано з близькими людьми: хворобі члена сім’ї, зміни в сімейному стані. Подібні стреси часто призводять до порушення сну.

І так, основні причини появи безсоння:

  1. Фундаментальна. Це те, яким чином цивілізація впливає на життя людей. Колись люди лягали спати із заходом сонця. Коли ж з’явилося електричне освітлення, була можливість продовжувати свою активність. Так, тривалість сну зменшилася. До того ж, ця тенденція далі набирає обертів.
  2. Стрес. Це може бути депресивний розлад, а також позитивні або негативні реакції.
  3. Больовий синдром, високий артеріальний тиск, виразкова хвороба — і усе це погано впливає на кількісні, а також якісні показники сну.
  4. Надмірне споживання різних психоактивних засобів (алкоголь, продукти з кофеїном). Вони порушують структуру сну і можуть привести до частого пробудження протягом ночі.

Боротьба з безсонням: що потрібно робити

Багатьом допомагає снодійне. Але ви повинні розуміти, що немає таких ліків, які були б ефективним на всі 100%. Лікування є індивідуальною справою. Ознайомитися зі списком найефективніших і поширених в наш час препаратів, які допомагають боротися з безсонням, можна в виданні «Компендіум». Тут https://compendium.com.ua/uk/diag/md-g47-0-1/ представлена інформація про склад препаратів, а також про форму їх випуску.

Разом з цим, боротися з такою проблемою можна і іншими шляхами. Адже найголовнішою причиною хронічного, а не стресового безсоння, є саме психологія. Люди часто починають зациклюватися на будь-якої своєї проблеми, і, відповідно, турбуються про сон. У вечірню пору, коли потрібно заснути, людина може сильно накручувати себе: я вчора не могла заснути, як і позавчора, а раптом не засну і сьогодні?

поява безсоння

Саме через це відбувається таке перезбудження, що людина справді не може заснути. Щоб вилікувати це безсоння, застосовуються різні психологічні техніки.

Найпоширеніші профілактичні заходи, щоб не допустити подальшого розвитку безсоння:

  1. Дотримання гігієни сну. Важливо дотримуватися певного часу пробудження, і, відповідно, засипання.
  2. Правильне харчування. Це означає, що потрібно не голодувати, а й разом з цим не переїдати перед сном.
  3. Регулярні спортивні заняття.