Чому важливо, щоб діти читали книги самостійно?

Всім відомо, що книги багато в чому впливають на процес формування особистості дитини. Тому одним з головних завдань батьків є прищеплення дитині любові до цікавих і повчальних книг. Практично всі діти люблять, коли дорослі їм читають різні книжки. Якщо батьки не будуть лінуватися і щодня стануть приділяти читанню дитині різних книг, незабаром малюк сам зацікавиться процесом читання, а також почне проявляти інтерес до книжок.

0u1d6aa97f-7137c5d8-5c984f30.jpg-682x682-padВажливо знати, що книжка дозволяє дитині краще і швидше зрозуміти навколишній світ. Крім цього, книжка дозволяє дитині сформувати базові уявлення про природу, тварин, взаємини різних людей. Також дитячі книжки сприяють розвитку логічного і образного мислення, збільшують словниковий запас, а також зміцнюють пам’ять, розвивають уяву. Примітно, що діти, яким батьки часто читають різноманітні книжки вголос, починають набагато швидше визначать структуру речення.

Вони більш точно уявляють, де закінчується початок і закручується розвиток сюжету, а також розуміють, коли книга наближається до кінця. При цьому, слухаючи казки, дитина вчиться концентрувати увагу, а також поступово вивчає рідну мову. Навіть коли дитина сама починає читати, їй зазвичай дуже подобається слухати, коли казки читає хтось інший. Але психологи рекомендують не затягувати з привчанням дитини до самостійного читання. Найкраще починати з спільного читання, щоб дитина могла відчувати себе захищеною.

Читаючи книгу самостійно, дитині буде набагато простіше зрозуміти вчинки і складності, з якими доводиться стикатися головним героям. Крім цього, при самостійному читанні дитина більш глибоко вникає в суть казки або іншого тексту, тому він стає більш зрозумілим. Часто, читаючи книгу, дитина починає асоціювати себе з головним героєм, обмірковує правильність його вчинків і наявність альтернативних способів вирішення ситуацій. Отже, читання книг дітьми сприяє їх розвитку, а також формуванню головних особистісних якостей.