Чому важлива дитяча професійна гігієна зубів?

Професійна гігієна — основний спосіб попередження карієсу, захворювань ясен. Це стосується як малюків, так і підлітків. Карієс та інші руйнування молочних зубів негативно впливають на здоров’я майбутніх постійних зубів. Через неправильну чистки і обрані пасти та щітки всі спроби догляду стають марними. Потрібним є відвідування клініки.

8be5033ab321bf1a2f22f522dd8f72a7 (1)Чим небезпечний зубний наліт?

Утворення зубного нальоту негативно впливає на здоров’я ясен — виникає їх запалення, больові відчуття. У порожнині рота активно розмножуються бактерії, що потрапляють в шлунково-кишковий тракт. Лікарі дитячої стоматології нагадують, що позбутися від нальоту і каменю за допомогою простого чищення або ополіскування порожнини рота неможливо — потрібне втручання стоматолога.

Як здійснюється гігієна зубів?

Єдиного графіка для професійного догляду не існує — дитячий лікар-стоматолог визначає періодичність ортодонтичного лікування індивідуально. В середньому чистка проводиться від одного до декількох разів на рік.

Сама процедура проводиться поетапно:

 

  • Первинна консультація в дитячому медичному центрі, встановлення контакту з дитиною.
  • Нанесення складу для фарбування відкладень.
  • Видалення каменя ручним інструментом і ультразвуком.
  • Полірування пастою для усунення нальоту.
  • Захист чутливої емалі після процедури гелем.
  • Рекомендації щодо вибору пасти, щітки для правильної чистки.

Дитячі стоматологи рекомендують не затягувати з відвідуванням медичного центру. Профілактика допоможе усунути поточні проблеми, привчити юного пацієнта з дитинства стежити за здоров’ям зубів, своєчасно звертатися до лікарів.

Рекомендації з профілактики

Ось кілька рекомендацій для батьків:

1. Потрібно регулярно відвідувати дитячого стоматолога для первинного огляду, діагностики захворювань на ранньому етапі.
2. Використовуйте рекомендовані лікарем щітку і зубну пасту.
3. Навчіть дитину правильно чистити зуби, користуватися зубною ниткою.
4. Обов’язкова чистка 2 рази на день.
5. Зменшити споживання солодкого, газованих напоїв, які негативно впливають на молочні та корінні зуби.

У дитячому центрі стоматологи допоможуть з правильним доглядом. Проводиться первинна консультація, видалення зубного нальоту, даються індивідуальні рекомендації батькам. Так можна знизити ризик виникнення зубних хвороб, виключити ускладнення на ранньому етапі.