Чому вам потрібні курси ораторської майстерності?

Давайте відповідати за порядком, маркованим переліком.

unnamed (1)1. Хороші ораторські курси онлайн потрібні всім. Немає жодної галузі економіки, жодного на світлі предмета, якого не торкалася б тема ораторського мистецтва. Скрізь потрібно говорити, все потрібно пояснювати, всюди потрібно доводити, про все потрібно вміти міркувати, про щось потрібно вміти дискутувати, і так далі. Спробуйте назвати таку тему, щодо якої немає необхідності чи бажання подискутувати, або хоча б поговорити? Особисто я не знаю, а ви?

2. Починати займатися потрібно якомога раніше. Діти схожі на губки, які з явною довірою сприймають нову інформацію, і які не створюють між тренером і самими собою непрохідну стіну у вигляді небажання сприймати і тим більше використовувати нову інформацію найбільш ефективним чином. Викладач пропонує нові варіанти спілкування, нові підходи, нові техніки і способи переконання. Учневі слід їх прийняти і почати використовувати. Непотрібне відпаде саме. А ось коли на курси приходить доросла людина, то у нього є бажання пришити до старої одежі нові латки. Виходить, але не в усіх.

3. Де потрібні навички і вміння, набуті на курсах ораторської майстерності? Скрізь і всюди. Школяру, щоб вступити до університету. Продавцю, щоб краще розуміти своїх покупців. Керівнику, щоб ставати справжнім лідером, а не просто начальником. Батькам, щоб ефективніше виховувати своїх дітей. Підліткам, щоб бачити маніпуляції дорослих і знати, як з ними справлятися. Покупцям, щоб бачити маніпуляції продавців. Презентатору і учасникам переговорів, щоб вигідніше продавати свої проекти. Як бачите, список можна продовжувати до нескінченності.

4. З якими проблемами зазвичай приходять на курси риторики? Найцікавіше, що більшість людей, які заявляють відкрито про свої інтереси до вивчення ораторського мистецтва, насправді ховають справжню причину свого бажання. Просто навчитися говорити — це неправильна постановка питання. Завжди є інша, прихована мета, підсвідома навіть в деяких випадках, і ось вона є найважливішим орієнтиром. Але ця справжня мета починає проявлятися не відразу, а на 4-5 занятті. І тільки після цього тренер починає усвідомлювати, що потрібно робити, які поради давати і які вправи робити.

До заявлених цілей можна віднести: невпевненість у спілкуванні, страх публічного виступу, нерозуміння з боку інших людей, боязнь керівництва, бажання дізнатися способи переконання, зробити свій голос красивим і гучним, навчитися техніці мовлення і сценічної майстерності, побороти скутість, підготуватися до публічного заходу, і багато-багато іншого.