Чому у відносинах виникають проблеми?

Кожна людина постійно спілкується з кимось: бере участь у швидкоплинних знайомствах, спілкується з родичами, дружить, намагається вирішити суперечки на роботі.

cropБудь-які відносини впливають на людину. Якщо спілкування часте і близьке, партнер стає більш значущим. Деякі відносини розвиваються, а інші, на жаль, зупиняються.

Чому у відносинах трапляються проблеми?

Зовсім необов’язково, що розлад відносин починається з поганих вчинків партнера. Відносини можуть бути і цілком нормальними, і навіть без сварок. Але раптом з’являються сумніви, а чи достатньо відносини хороші, як могли би бути. Це може бути і реакцією на проблеми, а, може бути, це просто звичайна втома.

Піти від партнера — це занадто різкий крок, тим більше, всіх лякає незвідане майбутнє. Щоб зрозуміти, як вчинити, потрібно розібратися в основних проблемах в стосунках, і спробувати оцінити їх значимість.

Як розібратися в стосунках?

У гармонійних стосунках завжди буде особистісний ріст, будуть проявлятися сильні сторони особистості, самовдосконалення обох партнерів.

Якщо всього цього немає, то з’являється незадоволеність, і сумніви в правильності вибору партнера.  Припинити нездорові відносини буде ефективніше, ніж спробувати їх налагодити.

Критерії відносин:

 

  • Взаємна любов. Якщо люди подобаються один одному, незалежно від того, що вони говорять або роблять, значить, у них все в порядку.
  • Потяг. Якщо його немає, а залишилася лише стара звичка бути разом, то відносини приречені на провал.
  • Повага. Якщо у відносинах є взаємна повага, то труднощі і розбіжності можна подолати.
  • Душевна близькість. Якщо налагодити довіру, взаємодопомогу, взаєморозуміння, і підтримку, відносини стануть гармонійнішими.
  • Надійність. Це прагнення поліпшити життя партнера, зробити його комфортнішим, захистити від проблем.
  • Спільні інтереси. У гармонійних стосунках завжди є спільні інтереси, хобі, плани, партнерам подобається бути разом. Якщо це не так, припинити нездорові відносини буде найкращим виходом.

Важливий навик для збереження гармонійних відносин в парі — бути вдячним за все хороше. Згодом люди звикають один до одного, приходить відчуття, що вже дуже добре знають один одного, в результаті пропадає те, що завжди має бути присутнім у відносинах — вміння захоплюватися. Якщо навчиться кожен день захоплюватися партнером, то відносини покращаться.