Чому у першокласників виникають труднощі в навчанні?

Нерідкі випадки, коли дитина — учень першого класу стає неуспішною. В чому справа? Адже інші діти прекрасно засвоюють програму і радують батьків хорошими оцінками. Справа в тому, що термін «невстигаючий» відноситься і до школярів, у яких виникають труднощі при освоєнні двох основних предметів: читання і математики, а також до тих, кому не дається якийсь один предмет. Як же пояснюються ці «невстигання»?
pochemu-voznikajut-trudnosti-v-uchebe-u-pervoklassnikov-2

 

Причини неуспішності

Існує два види неуспішності – ситуативна і глобальна. Зрозуміло, відставання у навчанні викликають різні причини, і основні з них – це низька мотивація, відсутність інтересу до нових знань і недолік загального розвитку. Є категорія дітей, які, не знаходять себе у навчанні. Вони не люблять вчитися в принципі, тому що швидко втрачають інтерес, через що такі першокласники не можуть вибитися в лідери, хоча, всі задатки для цього у них є. По суті, вони ходять в школу заради спілкування і самоствердження, а граніт науки гризеться такими учнями без особливого завзяття.

Діти, що підходять під другу категорію, вчитися хочуть, але не можуть через брак словникового запасу, відсутність знань про навколишній світ і наявності досить скромних розумових здібностей. Не факт, що батьки ними не займалися, просто бувають «особливі» діти, які думають по-іншому і сприймають цей світ не так, як більшість людей. Третя категорія – найбільш проблемна, тому що це діти, які не готові до школи психологічно, адже вони навіть не можуть зрозуміти, для чого їм взагалі потрібно вчитися і забивати голову не зовсім зрозумілою інформацією.

«Математичні» проблеми

Буває так, що математика дитині зовсім ніяк не дається. Можливо, вона гуманітарій за складом розуму, а може просто – у неї проблеми з абстрактним і логічним мисленням, хоча, це не єдині причини.

Кожен шостий першокласник страждає від власної непосидючості і неуважності. Таким дітям дуже складно вирішувати задачки, тому що вони весь час відволікаються і навіть не намагаються вникати в їх суть. Запам’ятовування таблиці множення – це тяжке випробування для дітей, що мають погану довготривалу і механічну пам’ять. Буває, що такі учні просто не можуть сконцентруватися, а деякі «екземпляри» і зовсім примудрилися освоїти техніку «зразкового» рішення прикладів – вони не обтяжують себе проведенням обчислень, а просто підставляють у відповідь перше що прийшло на розум число.