Чому у дитини хрустять суглоби?

Суглоби у дітей досить тендітні, і будь-який хрускіт може дуже сильно налякати батьків. Чи варто їм хвилюватися? Що ж це означає? Можливо, потрібно змінити раціон харчування або здати аналізи?

 

Наприклад, ви піднімаєте малюка на руки, і лунає клацання або хрускіт в суглобах. Звичайно, ж вам відразу стає страшно, і ви думаєте, чи не пошкодили ви малюкові тендітні кісточки, або ж розтягнули суглоби?

8c06b5b6792cd3069dfd844ece94d6d7

 
Друзі сайту: вас може зацікавити каталог детской одежды відмінної якості  по найдоступнішим цінам!
 

Не варто панікувати — дитині не боляче! Є багато дітей, у яких при певних рухах хрустять суглоби.

 

 

Основна причина цього — незрілість зв’язково-м’язової системи. І з часом, тобто з її розвитком, як правило, все проходить. Але одна справа, коли хрустить або клацає тільки один суглоб, а якщо багато? Що ж робити в цьому випадку?

 

 

У першу чергу вам слід відправитися з дитиною на консультацію до ортопеда, зробити біохімію або біохімічний аналіз крові і зробити УЗД серця.

 

 

Якщо ж всі аналізи та обстеження нічого не виявили, то хрускіт в суглобах, скоріше за все, — анатомічна особливість.

 

 

Лікар обов’язково порадить вам в такому випадку додати в раціон харчування дитини продукти, які містять кальцій, і пити побільше рідини, адже вода сприяє утворенню внутрішньосуглобової рідини.

 

 

Є ще кілька причин хрускоту суглобів у дітей.

 

 

Якщо вашій дитині 1 рік або більше і у неї спостерігається хрускіт в суглобах, але при огляді лікарем нічого виявлено не було, то в більшості випадків це може бути спровоковано тим, що у дитини від народження дуже рухливі суглоби, які до кінця ще не зміцніли.
Період інтенсивного росту у дітей з трьох до п’яти років. Дитина швидко росте, відповідно, у неї дуже швидко розвиваються частини тіла, органи і тканини, але, безумовно, темпи зростання нерівномірні і, як наслідок, рухи супроводжуються хрускотом. Якщо говорити точніше, то синовіальні оболонки суглобів просто не справляються зі своїм основним завданням — виділяти змащення в необхідній кількості.
Причин може бути багато, головне, ви не повинні відразу впадати в паніку.