Чому слід частіше усміхатися?

Згідно з дослідженнями, проведеними психологами, усмішка безпосередньо пов’язана з гарним настроєм у людини. Сама по собі усмішка народжується тоді, коли людина відчуває радість. Це можуть бути приємні моменти, радісні події, і т. д. І в той же час, сам акт усмішки є джерелом хорошого настрою. 

665x495_1_73c8f77e4646965a3c247b366b9568bf@1000x745_0xac120003_20075871661567527537Тому, фактично сам акт усмішки може подарувати людині гарний настрій. Навіть в тому випадку, якщо викликати її спеціально.

Позитивні емоції

Доведено, що якщо людина відчуває смуток, і просто не знає як підняти собі настрій, достатньо лише почати усміхатися. Ця теорія була перевірена і доведена ще в 1872 році Дарвіном. Вчений стверджував, що за рахунок зміни міміки власного обличчя, можна скорегувати і психоемоційний настрій.

Було проведено величезну кількість дослідів, які в підсумку підтвердили цю теорію. Все за рахунок того, що мозок асоціює усмішку як підсумок радості. І коли людина починає усміхатися, мозок приймає це за акт радості, в наслідок чого поліпшується настрій.

Продовження життя

Цей факт напевно чула кожна людина хоча б раз. Але мало хто дійсно замислювався над цим серйозно. Проте, як і в попередньому випадку, це доведений факт. Все пов’язано з кортизолом. Цей гормон виробляється в організмі людини під час фізичного, або емоційного стресу.

Цей гормон, фактично, шкодить організму. Призупиняє ріст тканин та їх відновлення. У той час як радість служить причиною усмішки. А в той час, коли людина відчуває радість, в її організмі виробляється дофамін, серотонін, ендорфін. Ця група гормонів є фактично протилежністю кортизолу. Вона активізує швидший обмін речовин, стабілізує психоемоційний стан людини.

Колектив

Усмішка може здійснювати серйозний вплив не тільки на того, хто усміхається, але і на інших людей. Якщо в колективі всі похмурі, одна усмішка може змусити їх теж усміхнутися.

Таким чином, усміхаючись якомога частіше, людина може не тільки продовжити собі життя, але і трохи поліпшити життя інших людей.