Чому потрібен ортез на гомілковостопний суглоб?

Не будемо вдаватися в подробиці про те, кому необхідно носити еластичні пов’язки на суглобах. У цій статті розберемо тільки наслідки ситуацій, коли треба було вдягати ортез на гомілковостопний суглоб, але людина цього не зробила.

malleo_sprint_solution_16_9_teaser_onecolumn_retinaВідразу варто сказати, що наслідки дуже болісні і сумні. Особливо це може статися в тому випадку, якщо не були дотримані всі нюанси відновлення після травми.

Нюанси відновлення

Причиною травми може бути що завгодно, це не так важливо. Важливий процес відновлення. Лікуючий лікар складає і призначає індивідуальну програму відновлення, яка включає в себе кілька основних пунктів.

1. Це повний спокій на початковому етапі відновлення. Категорично не можна давати будь-яке навантаження на травмований суглоб. Якщо є необхідність кудись сходити, пересування здійснюються виключно за допомогою милиць.

2. Суворе дотримання дієти, прописаної лікарем. Йдеться про певний набір з продуктового кошика, який сприяє сприятливому перебігу процесу відновлення. Очевидно, що доведеться повністю перейти на правильне харчування, щоб організм отримував все необхідне, щоб відновити суглоб або зв’язки.

Якщо не дотримуватись цього пункту, час на відновлення може сильно затягнутися, і надалі проявлятися різними неприємними відчуттями, від яких позбутися вже не вдасться.

3. Суворе дотримання етапів проведення відновлення. За своєю класифікації бандажі діляться на чотири групи. Спочатку необхідно носити іммобілізаційний бандаж. Він повністю фіксує ногу, не даючи їй свободу дій. Потім здійснюється перехід на жорсткий бандаж, який сильно стягує суглоб і зв’язки, структура дозволяє здійснювати вентиляцію. Третій етап передбачає носіння напів-жорсткого бандажа, він вже дозволяє давати деяку свободу дій, але навантаження все ще протипоказане. Четвертий етап є заключним, під час його проходження потрібно носити еластичну пов’язку, дозволяється давати мінімальне навантаження на суглоб.