Чому під час вагітності часто виникає печія?

Очікування дитини — це, звичайно, прекрасна пора в житті абсолютно будь-якої жінки, однак цей час буває затьмарений деякими явищами, в тому числі і такими, як печія. Навіть ті жінки, які раніше навіть зеленого поняття не мали про те, що таке печія, часом моторошно мучаться через неї протягом усіх місяців очікування. Проявляється вона у вигляді печіння в шлунку, при цьому найчастіше вона з’являється безпосередньо після їжі.
izzhoga-pri-beremennosti-450x276

Так як в утробі жінки активно росте малюк, він поступово починає здавлювати і зміщувати всі органи, які знаходяться в районі живота, тобто вони не можуть повноцінно функціонувати, це викликає дискомфорт, який в тому числі проявляється і у вигляді печії. Як правило, в першому триместрі печія може бути ознакою токсикозу, а ось після двадцятого тижня вона з’являється саме через зсув внутрішніх органів. Також існує кілька факторів, які легко можуть спровокувати появу такої неприємної проблеми.

Якщо жінка часто вживає в їжу смажені і надто жирні страви, то від цього легко може з’явитися печія. Тому лікарі радять дотримуватися правильного харчування, щоб не посилювати свій стан. Крім того, не варто налягати на випічку, цукерки та інші солодощі, вони також сприяють тому, що з’явиться дискомфорт в районі шлунка. Переїдання теж загрожує печією. Багато жінок думають, що якщо вони вагітні, то їм слід їсти буквально за двох, але це помилка. Дитина і так добуде собі поживні речовини, а шлунок жінки не збільшується під час вагітності, тобто їсти занадто багато точно не варто.

Не можна бігти в аптеку за препаратами, які обіцяють позбавити від печії, якщо ці препарати не були призначені лікарем. Навіть самі виробники препаратів, радять спочатку уважно ознайомиться з інструкцією і проконсультуватися з лікарем, для прийняття зваженого і правильного рішення. Під час вагітності до будь-яких ліків слід ставитися дуже обережно, тому що вони можуть вкрай негативно позначитися на стані матері і плоду.

Якщо печія мучить часто, варто переходити на певну дієту, яка заснована на правильному харчуванні. Це, якщо не дозволить повністю позбутися від проблеми, то хоча б зробить її прояви менш сильними.

У будь-якому випадку, печія під час вагітності — це всього лише тимчасове явище, відразу після пологів про неї можна буде забути, тому варто перетерпіти цей дискомфорт і менше нервувати через це, так як стрес точно не позитивно відіб’ється на формуванні майбутньої дитини.