Чому не можна дозволяти гратися дитині на планшеті? Частина 2

Якщо дитина дивиться мультики на планшеті або телефоні, нехай вони стоять на столі, а не знаходяться в руках дитини. Краще замінити сидіння вдома активним відпочинком, наприклад, розвагами в мотузяному парку або походом в аквапарк, або катанням на велосипедах і т. д.

 

ipadДіти звикають до віртуального спілкування, а це в майбутньому може перешкодити оволодінню навичками комунікації. Сьогодні діти переписуються з однокласниками, хоча могли би просто зустрітися.

Дорослі часто керуються принципом: «Чим моя дитина гірша за тих, у кого вже є планшет?». І купують нову іграшку — обов’язково таку ж, а то і кращу.

Обмежити дитину у використанні гаджетів нелегко. А якщо батьки весь свій вільний час проводять з телефоном в руках, то не треба дивуватися, що гаджети асоціюються у дитини з чимось захоплюючим. Разом з тим є багато спеціальних ігор для дітей, які прискорюють їх розвиток, логіку та інтелектуальні здібності. Інформація подається в ігровій формі, тому легше запам’ятовується. І якщо вже виключити чудеса техніки з дитячого життя неможливо, нехай вони стоять на одному рівні зі спортом, спілкуванням з ровесниками та творчістю. Саме батьки повинні знайти баланс.

Потрібно не просто забороняти ігри в Інтернеті, але і пропонувати замість що-небудь інше. Створіть умови для більш цікавого дозвілля: гуртки, спільні прогулянки у цікавих місцях, походи в кіно, на пікніки, цікаві книги, спортивні ігри і т. п. Це допоможе відволіктися від віртуального світу і зблизитися з дитиною.