Чому не можна дозволяти гратися дитині на планшеті? Частина 1

Багато батьків, бабусь і дідусів із захватом розповідають, що їх малюк, онук у 3-річному віці сам включає на комп’ютері, планшеті, телефоні мультфільми, музику та інше. Це стало невід’ємною частиною життя в сучасному світі, в тому числі і для дітей. Чи справді це добре? Зараз батькам складно визначитися, як ставитися до гаджетів в руках їхніх дітей. В умовах стрімких змін у світі інформаційних технологій здається просто необхідним, щоб навіть дитина могла вільно користуватися подібною технікою.

2-2Деякі вважають, що різні ігри на комп’ютері або планшеті розвивають дрібну моторику — натискання кнопок, рух пальців по екрану. Напевно, щось в цьому є, але в таких іграх бере участь мінімальну кількість м’язів руки, і користь від цього не порівняєш, наприклад, з малюванням, розфарбовуванням картинок, ліпленням з пластиліну та іншим.

Побутує думка, що діти, які проводять багато часу за переглядом мультфільмів або грають у комп’ютерні ігри, більш посидючі. Але в реальності шкоди від такого дозвілля значно більше. Нерухомість тіла і нерівне положення хребта призводять до розвитку сколіозу, кіфозу та лордозу.

Ще один важливий аспект, про який варто задуматися, коли даєте дитині планшет — це порушення зору. При перегляді мультфільму на будь-якому екрані очі дитини фіксуються на одному предметі і на одній відстані. М’язи очей не рухаються і швидко втомлюються. Дитячі окулісти радять до 2-3 років взагалі не включати дітям телевізор, комп’ютер, а надалі обмежувати час перед екраном, зокрема трьохрічній дитині виділяти 15 хвилин в день. А відстань від екрану телефону до очей повинна бути не менше 40 см.