Чому малюк погано спить вночі?

Ваш малюк часто прокидається вночі, плаче, вередує? Звичайно, напевно, кожній мамі така ситуація здається вкрай знайомою і відповідь буде цілком очевидною — це зуби! Взагалі, коли малюк починає раптово вередувати, у кожної мами виникає думка про майбутнє прорізування зубчиків.

1410170650_rebenok-plokho-spitОднак, насправді ж, причин може бути безліч, крім зубів. Тому, якщо ви бачите, що ваша дитина вже кілька ночей погано спить, а огляд ротової порожнини показав, що причина криється не в зубах, то варто звернути свою увагу і на інші ознаки:

 

  • Малюк підтискає ніжки до животика. Як правило, це можуть бути коліки: дитина голосно кричить, підтискає коліна до живота, а заспокоюється лише у вас на руках. У більшості випадків, подібна ситуація зустрічається у малюків до чотирьох місяців. Однак дітки постарше, періодично також можуть відчувати деякі больові відчуття в животику, що залежить від харчування або від вживання неякісної води.
  • Переляк. Малюк може просто боятися, тому і плаче, так він проявляє свій страх. У вирішенні цієї проблеми може допомогти нічник, або можете на деякий час включати неголосно телевізор, щоб дитина не відчувала сильного страху перед темрявою.
  • Неякісний памперс. Причиною безсоння вашої дитини може стати неякісний підгузник! Як правило, у дитини може виникнути сильне свербіння, печіння через підгузник. В цьому випадку краще купувати якісні підгузники, схвалені відповідними дерматологічними дослідженнями.
  • Температура повітря. Малюкам протипоказане сухе повітря, а також занадто висока температура повітря, тому не варто створювати занадто «тепличні» умови біля ліжечка вашої дитини. Приміщення обов’язково повинно бути провітреним.

Як бачите, крім прорізування зубів, існує ще кілька можливих причин безсоння дитини, які також не варто виключати.