Чому дітям обов’язково потрібно їсти вівсянку?

І не тільки дітям, а й дорослим. Фахівці радять включати вівсянку в щоденний раціон всіх членів сім’ї, а чим вона така корисна, читайте в нашій статті.

 
OvsyankaВивчаємо властивості вівса

Овес сміливо можна вважати природними ліками. Всі знають, що вівсянку рекомендують людям з хворим шлунком. Це прекрасний засіб для схуднення, а для підростаючого організму вівсяна каша — незамінне джерело енергії.

Отже, у вівсянці ховаються:

 

  • Мікроелементи: йод, магній, мідь, цинк, фтор, калій, залізо, кальцій;
  • Вітаміни: А, РР, Е і вітаміни групи В;
  • Рослинні білки;
  • Вуглеводи — насичують організм, але при цьому не відкладаються у вигляді зайвих кілограмів;
  • Клітковина — обов’язково потрібна для нормальної роботи нашого шлунка;
  • Антиоксиданти — захищають нас від шкідливого впливу навколишнього середовища;
  • Біотин — речовина, яка є корисною для нашої шкіри. Її нестача може привести до появи дерматиту.

 

Крім цього, науково доведено, що вівсянка допомагає виробляти в організмі серотонін — гормон щастя, який відповідає за гарний настрій. Як бачите, в якості каші для дітей вівсянка може сміливо претендувати на перше місце.

Що вибрати — зерно або пластівці?

Для приготування вівсянки ви можете купити зерно, крупу або пластівці. Цільне вівсяне зерно містить всі мінерали і вітаміни, тому його вважають найбільш корисним вівсяним продуктом.

Крупу отримують шляхом обробки зерна, яке пропарюють і видаляють плівкову оболонку. Якщо далі зерна пропустити через спеціальні гладкі вальці, то вийдуть цільні пластівці з вівса.

Цілісні пластівці варять зазвичай 5-7 хвилин. При більш глибокій обробці зерна виробляють вівсяні пластівці моментального приготування. Як ви розумієте, чим більше обробляється вівсяне зерно, тим менше корисних властивостей в ньому залишається.

Радимо готувати дитячі каші з цілісних вівсяних пластівців, тому що в цьому випадку готова страва буде містити більше корисних речовин. Вівсяна крупа відмінно поєднується з різноманітними добавками. При приготуванні вівсянки враховуйте смакові пристрасті вашої дитини.

Готову вівсяну кашу можна змішувати з сухофруктами, цукатами, медом, варенням, свіжими фруктами, ягодами, горішками. Чудово, якщо деякі з добавок зможуть замінити цукор.

Нехай у вашому домі вівсяна крупа займе гідне місце в щоденному раціоні кожного члена сім’ї!