Чому дитині потрібен дитячий стоматолог?

Досвідчений стоматолог для дорослих пацієнтів має повне уявлення про різні зубно-щелепні проблеми людини, захворювання та їх наслідки, але він звик діяти систематично і впорядковано, виконуючи всі необхідні процедури. Найчастіше такий підхід не завжди підходить для маленьких дітей. Проблеми можуть виникнути не тільки в стоматологічних, але і в особистісних питаннях. Тому багато батьків при виборі стоматолога віддають перевагу дитячому фахівцю.

190413-1-00-children-dentistДитячий стоматолог зможе знайти свій підхід до кожної дитини. При необхідності він зможе змінити методику, яка не дала потрібного ефекту або була погано сприйнята маленьким пацієнтом. З огляду на фізіологічні особливості дитячого організму, такий лікар швидше і ефективніше впорається з проблемами ротової порожнини, ніж фахівець для дорослих. Лікар зможе врахувати будову молочних зубів при виконанні необхідних процедур, що збереже надалі корінні зуби в ідеальному порядку.

Існує безліч способів лікування молочних зубів і постійних зубів, які нещодавно прорізалися. Особливістю молочних зубів є здатність до розсмоктування. Нові коріння постійних зубів у дітей не повністю закриті, тому проводити необхідні процедури потрібно з особливою обережністю. Фахівець зможе проконтролювати дію підібраних анестетиків, а також застосовувати більш тонке в діях пломбування. Лікування дитячого карієсу багато в чому схоже з процедурами для дорослих, але має і ряд відмінностей.

Якщо у дитини діагностовано глибоку стадію карієсу, то лікування необхідно поділити на 2 етапи. Спочатку лікування проводиться за допомогою накладок, після чого вже проводиться пломбування зубів. В першу чергу до юного пацієнта необхідний прояв особливого психологічного підходу. Налякати дитину дуже легко, а ось знайти з нею спільну мову дуже складно.

Дитина повинна довіряти лікарю, інакше він буде в подальшому прагнути уникати візиту до стоматолога. Дружня і приємна атмосфера між пацієнтом і лікарем стане запорукою довгого співробітництва. Знаючи фізіологію і особливості протікання хвороб ротової порожнини дітей, лікар зможе швидко надати кваліфіковану допомогу. Не малу роль відіграє і вартість стоматологічних процедур. Відвідуючи дитячого стоматолога, батьки віддадуть значно менше грошей, ніж водячи дитину до дорослого фахівця.