Чому дитині краще спати в піжамі?

Батьки часто задаються питанням, привчати дитину до піжамі, особливо якщо він з небажанням і капризами переодягається.

Типові доводи проти носіння піжами: по-перше, для малюка це може бути стрес, він не хоче спати одягненим; по-друге, без одягу тіло краще «дихає».

Однак у фахівців є як мінімум п’ять аргументів на користь того, щоб купить детскую пижаму та укладати діток в одязі для сну.

«І у нас на це 5 причин …»

Тіло маленької дитини не володіє нормальною терморегуляцією. Вночі малюк може розкритися і застудитися, тому що там — протяг, а тут — холодна стіна … До того ж більшу частину року в нашій країні все-таки досить прохолодний клімат.

Чим активніше стає дитина, тим більше він перевертається уві сні і може скидати з себе ковдру, покривало або плед. Якщо ж малюк одягнений в піжаму, то навіть без ковдри йому буде цілком комфортно і безпечно.
Підросла дитина все ще не може повноцінно регулювати свої відчуття уві сні, і дуже часто, розкрившись, він залишається зовсім без ковдри, мерзне і постійно прокидається. А неякісний нічний сон позначається на його стані днем.

Коли дитина піде в садок, то на денний сон йому доведеться переодягатися, як і всім дітям. Відвідування дитячого садка у багатьох дітей, особливо в перші місяці, викликає відчуття тривоги. І якщо на додачу до зміни режиму ще й доведеться привчатися носити піжаму, а вдома малюк звик спати без одягу, то це може стати причиною додаткового занепокоєння для нього.

В майбутньому дитина може залишатися ночувати не вдома або подорожувати з батьками. Вона повинна звикнути прикривати своє тіло при сторонніх. Тим більше після 3 років. У цьому віці ходити голяка, тим більше при сторонніх, вважається поганим тоном.

Як допомогти дитині звикнути до піжами?

Є кілька простих порад, які зроблять привчання до сну в піжамі простіше і приємніше:

  • Кращий приклад можуть подати дитині батьки. Переодягаючись перед сном в спеціальний одяг, дорослі мотивують молодших членів сім’ї. Адже діти так люблять наслідувати старшим.
  • Вибір піжами по сезону. Так, влітку це може бути легка 100% бавовна з додаванням приємно холодить віскози. А з настанням холодів варто віддати перевагу щільному трикотажу або фланелевою тканини.
  • Увага — на фасон і розмір виробу. Гумки на штанах повинні бути широкими і не занадто тугими. А розмір — досить комфортним для вільного руху, але не дуже великим.
  • Враховувати переваги дитини. Полюбити піжаму допоможе принт з улюбленим героєм з мультфільму. Надайте дитині можливість самому вибрати собі костюм для сну.
  • Можна замовити піжами для всієї родини в одному дизайні. Недарма, популярність стилю Family Look не спадає. Так, маленький хлопчик не відмовиться носити круту піжаму, як у тата. А дівчинка із задоволенням буде засинати в гарному стильному комплекті, дуже схожому на мамин.

Залишається додати, що дитині — так само, як дорослому — на закріплення нової звички потрібно не менше трьох тижнів. Зовсім недовго для того, щоб в майбутньому у малюка не було проблем з гігієною, здоров’ям і соціалізацією.