Чому дитина не слухається?

Складно знайти дитину, яка б завжди слухалася своїх батьків. Будь-яка дитина, навіть спокійна і поступлива, час від часу може «бунтувати» і показувати свій характер. Є й діти, які поводяться так практично кожен день. Неслухняна поведінка дитини створює тривогу і проблему батькам, але їм не потрібно забувати про виховання дітей. Щоб якось налагодити спілкування з дитиною, необхідно розібратися, чому вона так себе веде.

be5c63a86374071570052e59f01fadc2 (1)Основні причини неслухняності дитини

На зауваження дорослих діти можуть не реагувати з певних причин. Серед них можна виділити наступне:

— діти слухають батьків, чують, але не розуміють, що їм кажуть. Найцікавіше, що для них абсолютно незрозуміло, чому батьки підвищують на них голос. І як вони при цьому мають діяти, щоб батьки перестали нервувати. Діти не розуміють, чому сваряться батьки, якщо вони, наприклад, просто не люблять манну кашу або не ставлять взуття як потрібно.

— діти, незважаючи на те, що вони маленькі, теж є особистостями і мають свій характер. Деякі батьки намагаються при непослуху погрожувати своїм дітям, обіцяти покарання, якщо діти не будуть виконувати певні дії. У дітях починають прокидатися бунтарі, їм не хочеться вибачатися, вони не дають пригнічувати свою домінантність. Батькам слід намагатися домовлятися зі своїми дітьми. В іншому випадку ситуація може просто зайти в глухий кут.

— імітація слухняності. До такої поведінки вдаються хитрі діти, які використовують таку поведінку для досягнення своїх цілей. За їхньою логікою їм краще зробити так, щоб догодити дорослим, тільки б вони до них не приставали. Виходить, що вони вже з дитинства починають вести подвійне життя.

— діти не переносять принижень і образ. На їх психіці дуже позначається, коли батьки постійно ставлять їм в приклад сусідську дитину, яка краща у всіх напрямках.

— непослух як спосіб вираження своїх емоцій. Нерідко буває, що дитина просто не може по-іншому виразити свої емоції і почуття. Таким чином вона показує, що з нею щось відбувається, хоче, щоб на це звернули увагу батьки.