Чому болить серце?

Головний біль — найпоширеніший, а ось біль в області серця займає друге місце за популярністю. Смертність через серцеві захворювання вкрай висока, тому варто звернути увагу на роботу цього найважливішого життєвого органу, хоча, не факт, що болить саме воно, адже існує цілий ряд захворювань, які можна легко сплутати з серцевими патологіями.

titulka_611Класифікація серцевих болів

Щоб лікар невідкладної допомоги міг прийняти екстрені заходи для порятунку пацієнта, людина, яку турбують ці неприємні відчуття, повинна максимально повно описати виниклі відчуття. Хоча, вони у кожного індивідуума виявляються по-різному, так як больовий поріг і прохідність судин у всіх є неоднаковими. Але слід твердо запам’ятати, що приступоподібні серцеві болі легко знімаються за допомогою найпростіших медикаментів, а причина їх криється в недостатньому кровопостачанні.

Печіння в грудній клітці або болі, що віддають в шию або ліву руку, виразно вказують на стенокардію, а якщо «коле серце», причому, навіть в стані спокою, то це говорить про ішемію. Сильний біль, який буквально розриває грудну клітку — це перша ознака інфаркту, а періодичне відчуття тяжкості в області серця говорить про наявність гіпертонії.

До речі, вас може зацікавити препарат лоспирин, який допомагає у профілактиці інфаркту. А придбати його можна на сайті pharmalad.com.

Тривалість больових відчуттів і неможливість їх ліквідації шляхом прийому ліків — це вже серйозний привід для звернення до кардіолога. Можливо, що у хворого серйозні проблеми і йому потрібне лікування в умовах стаціонару, а може, і зовсім — оперативне втручання.

Інші причини виникнення болю в області серця:

 

  • Неврози. В цьому випадку, хворий навіть не може розповісти, як саме у нього болить серце. Такі приступи є нетривалими, але можуть серйозно налякати пацієнта.
  • Депресії і стреси. Коли людина впадає в такий стан, то у неї напружуються м’язи, що може спровокувати появу больових відчуттів в районі серця, які не є сильно вираженими.
  • Здуття кишечника. Коли цей орган працює неправильно і виділяє велику кількість газів, то в черевній порожнині виникає тиск на всі внутрішні органи. І не дивно, що в такому стані у пацієнта «то серце коле», то «печінка ниє».
  • Оперізуючий лишай. Ця неприємна недуга є причиною виникнення сильних серцевих болів.
  • Грудний радикуліт, остеохондроз та інші захворювання подібного типу можуть викликати больові відчуття, причому, цей біль неможливо зняти ліками для серця.