Чого боїться малюк? Частина 2

Темрява. Діти часто бояться темряви, але багато батьків не хочуть цього «чути», вважаючи це капризом і способом привернути увагу. Це помилка! Потрібно допомогти малюкові: прилягти поруч на ліжечко і почекати, коли дитина засне. Залишати нічник включеним на той випадок, якщо малюк захоче вночі в туалет.

A little boy is looking at a t-red dinosaur toy on his bed that is scary with shadows for a bedtime fear concept.

Тварини. Навіть самих безневинних тварин деякі діти бояться. Вирішити таку проблему можна, підібравши малюкові книжки про тварин для домашнього читання, під час прогулянки звертати увагу на кішок, собак, жучків, павучків, пташок. Коли зустріч на вулиці або в гостях з тваринами перестане лякати дитину, то трохи пізніше можна зробити похід в зоомагазин, зоопарк.

Мама залишить назавжди. Такий страх у дітей проявляється на початку відвідування садка. Вони ще не усвідомлюють, що мама йде не назавжди. Потрібно їм пояснювати, що розставання ненадовго. Щоб такий страх подолати, рекомендують з малюком гратися в хованки: ховатися і несподівано з’являтися з веселим сміхом. Йти потайки — неправильно. Виявивши зникнення мами, малюк вирішить, що його залишили назавжди.

Є техніка, яку можна виконувати разом з малюком: потрібно дати волю нескінченній фантазії дитини, попросити її намалювати на папері те, чого вона боїться, потім нехай домалює страху смішні ріжки, вушка, щоб було смішно. Смішне страшним не буває! І головне — не тиснути! Що зробити з малюнком, малюк вирішує сам. Наприклад, можна запропонувати дитині малюнок порвати на дрібні шматочки і пустити за вітром або пустити по воді корабликом.