Чого боїться малюк? Частина 1

У дітей дуже яскрава уява, що дозволяє творчо сприймати світ, рости і вчитися. На жаль, іноді дитяча уява виходить з-під контролю. Сила страху дитини прямо пропорційна яскравості її фантазії. Батькам необхідно обговорювати з дитиною її почуття.

chego_boitsya_rebenokМалюк, розповідаючи про свій страх, зможе швидше від нього позбавитися. Батькам потрібно поділитися з малюком своїм досвідом, розповісти йому про те, чого вони боялися в дитинстві, і про те, як впоралися зі страхом. Не можна переконувати дитину, що боятися темряви, лікарів в лікарні, клоунів в цирку, павуків або гризунів — це нерозумно. Це може завдати психіці дитини ще більшої шкоди і погіршити ситуацію. Є відмінний метод виправлення ситуації: разом з малюком можна скласти історію про його страх, і обов’язково кінець історії повинен бути про повну перемогу над страхом. Батьки повинні пам’ятати, що якщо страх сильно турбує дитину, то краще звернутися до психолога

Найпоширеніші дитячі страхи:

Лікарі. Що ж робити, якщо малюк категорично не хоче йти до лікаря і навіть підходити до поліклініки? Можна запропонувати йому погратися в лікарню. Нехай він буде в ролі лікаря, а мама буде пацієнтом. Коли настане момент йти в поліклініку, батьки повинні розповісти, навіщо туди йти, нагадати про гру в лікарню. Ще можна на прийом до лікаря брати книжку і улюблену іграшку малюка. Страх перед візитом до лікаря проходить роками, потрібно просто набратися терпіння.