Чистотіл допоможе впоратися з пародонтозом

Багато цінителів і прихильників народної медицини використовують для лікування різних захворювань чистотіл. Це трава із сімейства макових з маленьким жовтими квітками і характерним помаранчевим соком. Ще з часів Стародавньої Греції вона визнана лікарською, детально вивчена і широко застосовується для лікування різних захворювань.

Без названия (1)Чистотіл отруйний, але містить велику кількість алкалоїдів, сапонінів, гіркоти, смолистих і дубильних речовин, органічних кислот, вітамінів, макро- і мікроелементів. Його насіння багате на повільно висихаючу жирну олію (до 60%).

Чистотіл впливає на організм людини по-різному, може тамувати біль, знімати спазми, при необхідності викликати пронос. Але найчастіше в медицині використовують його протизапальні, протимікробні і ранозагоювальні властивості. Його сік, настій або відвар можна застосовувати зовнішньо для лікування і загоєння ран, тріщин і мозолів.

Якщо ви не знаєте, як позбутися від кровоточивості ясен і пародонтозу, то чистотіл допоможе і в цій справі. Є простий і в той же час дуже ефективний засіб — спиртовий настій чистотілу. Ним необхідно полоскати ротову порожнину по 10 хвилин після кожного прийому їжі. Готують настій так: зібрану свіжу траву чистотілу миють, дрібно нарізають і укладають до половини в літрову банку, заливають спиртом або хорошою горілкою. Настоюють чистотіл в темному місці в щільно закритій банці 2 тижні. Потім проціджують. При полосканні спиртовий настій розводять теплою кип’яченою одою в пропорції 1: 1. Курс такого лікування — 10 днів. Повторюють його щомісяця.

Слід зазначити, що настій чистотілу — дуже сильні ліки, які не сумісні з багатьма іншими засобами, а тому при його використанні застосовувати інші рослинні настої не рекомендується.