Чистимо зубки із задоволенням!

Зубки малюка потребують догляду з самого першого дня їх появи «на світ». Вся відповідальність за забезпечення гігієни порожнини рота малюка лягає на батьків. Як же привчити дитину чистити зубки? Найлегше це зробити в ігровій формі.

 

Хлопчаків можна захопити грою в літак або машину, яка заїжджає в гараж, з обуренням констатує: «Як тут брудно!!!» і робить прибирання (підмітає).

 

chistim-zubki

Дівчаткам підійде гра у «вкладання спати» зубної щітки. Можна придумати розповідь про зубну фею, яка передала для малюка чарівну паличку — щіточку або розповісти казку «Чому потрібно чистити зуби». Від імені щіточки ви можете своїй дитині читати віршики чи співати пісеньки. Особливо добре, якщо вони будуть пов’язані з гігієною зубів. У будь-якому випадку, гра повинна бути для дитини цікавою і захоплюючою.

 

Діткам подобаються красиві щіточки, на яких зображені різні тваринки: динозаврик, зайченя. Можна направляти дитину у ванну, розповідаючи як цей «динозаврик» кличе малюка, скучив і чекає. Якщо і на зубній пасті хтось намальований, то його теж можна включити в гру. Наприклад, тигреня приготувало для малюка чарівну пасту і таке інше.

 

Малюкові буде легше освоїти чистку зубів, якщо перед ним буде наочний приклад, тому дозволяйте йому бути присутнім з вами під час чищення зубів.

 

Для чищення найперших зубів добре підійде силіконова щітка на пальчик — наперсток. Діткам це подобається, тому що заодно масажуються ясна, які у них сильно сверблять. Якщо «чесати» зубки регулярно, то перехід на звичайну щітку може виявитися непомітним.

 

Важливим моментом для дитини є похвала. Потрібно заохочувати дитину, дивуватися білизні її зубів або, навпаки, висловлювати свою відразу до нечищених зубів. Незабаром ваша дитина зрозуміє, навчиться, звикне і буде сама кликати вас у ванну чистити зуби!