Чищення зубів з пелюшок

Доглядати за малюком потрібно з перших днів його життя, а за порожниною його рота — з перших днів життя першого зуба. Починайте догляд за порожниною рота дитини, як тільки вона вас вкусить по-справжньому.

Kogda_nachinat_chistit_zubi_rebenkuПротирайте дитині зубки і ясна після їжі не рідше двох разів на день. Візьміть гігієнічну серветку без мила і спирту і оберніть нею свій палець. Без зайвих зусиль і непорозумінь обробляйте зуб від ясен обережними рухами. Замість серветки можна взяти марлю. Ясна це також важлива складова чистки зубів, адже періодонтит  ще ніхто не відміняв.

Щоб було зручніше чистити зуби, покладіть дитину собі на коліна або на пеленальний стіл. Коли малюк підросте, вам буде зручніше проробляти цю процедуру вже в стільчику для годування. Коли підійде час для першої зубної щітки, вам потрібно буде перед покупкою дещо усвідомити: це зовсім не той предмет, який ми звикли бачити. Перша зубна щітка для малюка — це силіконовий напальчник, який потрібно міняти кожні три місяці.

У крихітному віці дитина ще не вміє спльовувати, тому, як ви вже зрозуміли, зубну пасту купувати їй рано. Зубки і ясна протирайте звичайною водою. Ну або можете взяти 20-40% розчин ксиліту. Цей розчин допомагає виділяти більше слини, що допомагає захистити від карієсу. А ось коли підійде час і для першої зубної пасти, вам варто придивитися до паст без ароматизаторів і смакових добавок, щоб в майбутньому не було таємного поїдання з тюбика.

Справжню зубну щітку, яку ми звикли бачити в гігієнічному стаканчику у себе в ванній, можна купувати коли у дитини хоча б наполовину виросли зуби. Як вибрати таку щітку? Все просто: у неї повинна бути довга ручка, дуже м’яка щетина і на ручці повинен бути обмежувач. Навіщо довга ручка? Це для вашої ж зручності, щоб не пхати дитині в рот половину своєї руки, щоб дістатися до зубів. Щетинки повинні бути саме м’якими для того, щоб ніжні дитячі ясна не пошкодити. Поки ваш малюк ще не навчився сам чистити зуби, проробляти цю процедуру потрібно всією сім’єю. Ви ж знаєте, що діти люблять повторювати за батьками, а так малюк швидше навчиться самостійному чищенню.