Чим зайняти дитину на дачі?

У літній період дуже корисно проводити час всією сім’єю на дачі. Тиша, свіже та чисте повітря, здорове харчування сприятливо впливають на загальний стан здоров’я не тільки дитини, але і будь-якої дорослої людини. На жаль, не кожна сім’я може дозволити провести на дачі хоча б тиждень, що є мінімумом для початку надання дієвого ефекту природних сил на організм людини, а ті, хто може собі це дозволити, встають перед проблемою: чим зайняти дитину на дачі?

Одним з найбільш раціональних прикладів заняття дитини під час літнього відпочинку на дачі є залучення її в роботу по господарству, а саме в будівництво або ремонту будь-яких будівель. Найбільш привабливим буде виглядати пропозиція дитині взяти участь у створенні ігрового майданчика для неї самої. Почати необхідно з простих і швидкомонтованих предметів, наприклад, таких як гойдалки з дерева. Їх можна легко і швидко виготовити з підручних матеріалів, а головне — дитина вже буде мати свій перший розважальний атракціон на дачі.

Detskaya_ploschadka_38-650x846

Далі можна розглянути варіант будівництва на ділянці повномасштабного ігрового майданчика з будиночком, пісочницею, гіркою для катання, різними саморобними атракціонами. Щоб дитині було максимально цікаво, і вона зміг з головою зануритися в це заняття, дозвольте прийняти їй участь і проявити власну ініціативу на всіх етапах підготовки до будівництва і власне в самому будівництві. Накресліть план ділянки, запропонуйте територію і її розміри, які ви відведете під ігровий майданчик. Обгрунтуйте дитині, чому доцільно розміщувати гральний майданчик саме в даному місці, обґрунтуйте його розміри. Далі запропонуйте дитині вибрати перелік атракціонів, які ви разом з нею виготовите і встановите на майданчику. Нехай дитина намалює на папері, як вони будуть виглядати. Детально розберіть з нею, з яких елементів вони складаються і з чого ви будете їх виготовляти.

У процесі підготовки до роботи і будівництва ігрового майданчика давайте виконувати нескладні роботи дитині. Контролюйте, але не втручайтеся до тих пір, поки дитина сама не попросить вас про допомогу. Після отриманих результатів, якими б вони не були, щедро похваліть дитину. Намагайтеся не перевантажувати її важкою фізичною працею і переведіть заняття в ігрову форму.