Чим зайняти дитину до 3-х років вдома і на вулиці? Частина 2

До шести місяців, коли дитина починає самостійно сидіти, з’являються нові ігри та забави, які урізноманітнюють дозвілля малюка. До таких ігор можна віднести: складання різних пірамідок і кубиків, катання м’яча, вивчення розвиваючих іграшок (музичні, такі, що світяться, з різними кнопочками, пищалками тощо). Крім того, розглядання картинок в книжках з мамою, вивчення тварин, рослин, квітів. Цікавішими стають і прогулянки на вулиці, де можна не тільки дивитися, але і чіпати різні листочки, камінчики, квіточки, а взимку, звичайно, сніг.
14365014714Починаючи з року до домашніх розваг додається малювання пальчиковими фарбами, читання книжок. На вулиці – ігри в пісочниці як з сухим, так і мокрим піском, мильні бульбашки і малювання крейдою на асфальті – влітку, ігри зі снігом, ліплення сніжків – взимку, катання з гірки, ходіння по сходах та інше.

 
Чим зайняти дитину від півтора років вдома і на вулиці?

 
У півтора року, крім малювання, необхідно додати ліплення з будь-яких доступних матеріалів: це може бути пластилін, спеціальні маси для ліплення або солоне тісто, яке зробити своїми руками зможе будь-яка мама. На вулиці розваги залишаються ті ж, тут можна додавати різні прогулянки в парки, зоопарки, де дитина може прокотитися на атракціоні, подивитися або навіть помацати (якщо це контактний зоопарк) тварин.

Правильна організація дозвілля, таким чином, допоможе дитині правильно розвиватися психологічно й розумово. Таку організацію проведення часу з користю кожна мама в змозі зробити сама, не вдаючись до послуг різних дитячих клубів. Адже головне, щоб дозвілля було цікавим дитині і допомагало їй пізнавати світ, а не зводився до простого перегляду мультиків з ранку до вечора.