Чим зайняти дитину до 3-х років вдома і на вулиці? Частина 1

З народженням малюка в будинку поселяється щастя і радість, з одного боку, і різні клопоти – з іншого, які пов’язані не тільки з доглядом за малюком, але і з його розвитком.

157651624Кожна турботлива мама задається питанням: «Як і чим зайняти дитину вдома і на вулиці в години неспання?». Адже, щоб дитина росла здоровою, з точки зору психології, необхідно правильно організувати її дозвілля, і робити це потрібно не з певного віку, а з перших днів життя немовляти.

Відомо, що при народженні основні заняття малюка – їжа і сон, однак є такі години, коли дитина не спить, і це прекрасний час для того, щоб зайняти її увагу. Вдома, поки малюк не спить, мама, по-перше, може показувати їй іграшки, різні предмети яскравих кольорів (вважається, що перший колір, який сприймає дитина – жовтий); по-друге, мама може розповідати малюкові, чим вона зайнята в даний момент, або щось про навколишню обстановку, або про його рідних, сім’ю. Не варто забувати і таке проведення часу, як прогулянки на вулиці: це корисне дозвілля не тільки для малюка, але і для його мами. У перші місяці життя таке дозвілля необхідне для здорового сну дитини.

По мірі дорослішання дитини до перерахованого додається як самостійне вивчення малюком різних іграшок: структура, колір, звук, так і ігри з мамою, наприклад, ранкова зарядка або пальчикові ігри. Прогулянки на свіжому повітрі тепер не тільки для міцного і здорового сну, але і для вивчення навколишньої природи.