Чим відрізняється замша від нубуку? Частина 2

Відрізняють ці матеріали й інші характеристики:

 

  • 1481719690_60e5метод вичинки: для замші застосовують жировий спосіб дублення (з використанням лляного, риб’ячого та інших жирів), а для нубука — хромовий, з наступним шліфуванням спеціальними речовинами;
  • водопроникність: замша не боїться вологи (намокаючи, вона розбухає і перестає пропускати воду), нубук ж погано переносить намокання і може втратити товарний вигляд (тому деякі його види піддають спеціальним водовідштовхувальним просоченням, виробляючи нубук-ойл);
  • міцність: взуття з нубука більш довговічне, так як володіє кращою ударостійкістю і щільністю покриття.

Як бачимо, кожен матеріал має свої плюси і мінуси, враховуючи які можна вибрати найбільш підходяще за конкретними якостями взуття.

Як же розрізнити при покупці взуття з цих матеріалів, використовуючи доступні візуальні дані? Найбільш характерною відмінністю матеріалів є висота ворсу: ворс замші високий і густий, тоді як у нубука значно нижчий, а якщо це нубук-ойл, то його поверхня буде лише злегка ворсистою і трохи вологою на дотик.

Другою ознакою, за якою можна відрізнити матеріали, є бархатистість з виворітного боку: у замші ворсистими є обидві поверхні, тоді як у нубука — тільки лицьова.

Ви також можете звернутися до продавця-консультанта магазину, який допоможе розібратися з усіма нюансами і зробити правильний вибір.