Чим небезпечне запалення ясен і як правильно лікувати зуби?

Якщо зубний лікар перед тим як приступити до лікування, запитає, якими захворюваннями ви перехворіли, і змусить виміряти тиск, не дивуйтеся — мабуть, ви потрапили в руки до хорошого фахівця. А ось формулювання з порога «який зуб болить» варто остерігатися.

periodontics_001По-перше, грамотний лікар ніколи не посадить в крісло пацієнта без повного збору анамнезу про стан здоров’я пацієнта. Вас не повинно дивувати, якщо на прийомі у лікаря-стоматолога вам вимірюють тиск, або детально розпитують про супутні захворювання, які не стосуються зубів. Вас навпаки повинна здивувати ситуація: «Добрий день. Який зуб болить? Добре, зараз вилікуємо». Лікар не має ніякого права садити в крісло пацієнта і лікувати його, якщо він не поцікавився загальним станом здоров’я, не зібрав потрібну інформацію.

Похід до стоматолога повинен починатися з професійної гігієни. Багато хто вважає чистку зубів необов’язковою процедурою, на якій точно можна заощадити. Однак лікарі попереджають: люди, які ігнорують професійну чистку, страждають на карієс і запалення ясен, причому, останнє нерідко стає причиною серйозних захворювань життєво важливих органів.

Вся стоматологія завжди починається з професійної гігієни порожнини рота. У нас в роті знаходиться більше 700 видів мікроорганізмів. Багато хто вважає, що зубний камінь і наліт — це чисто естетична проблема. Але, на жаль, це не так. У випадках, коли професійна чистка ігнорується лікарі обов’язково знаходять множинний карієс і запалені ясна. Всі начебто знають про те, що зубощелепна система — частина організму, але таке відчуття, що всі про це забувають. У розумінні людей зуби — це щось окреме. Але в організмі все взаємопов’язано. І якщо є запалення ясен, то мікроорганізми з потоком крові будуть «гуляти» по всій кровоносній системі, і ця інфекція може потрапити в будь-який орган, і «осісти» там.

Чистити зуби потрібно і в домашніх умовах, але не тільки за допомогою пасти та щітки. Необхідно використовувати зубну нитку та іригатор. Якщо лікар діагностував запалення ясен, то, по-першу чергу, він повинен його «погасити». І лише після цього приступати до лікування. У складних випадках воно може тривати більше року. Дізнатися подробнее про лікування запалення ясен ви можете за даним посиланням.

Наступний етап — санування порожнини рота. Тобто лікування. На цьому етапі лікар повинен полікувати вам всі зуби, які цього потребують. Зазвичай розробляється покроковий план лікування. У складних випадках він може займати більше року. Слідом за лікуванням зубів може йти як виправлення прикусу, так і імплантація з наступним ортопедичним лікуванням. Якщо ви замахнулися на ідеальний результат, і мова йде про білосніжну усмішку, то спочатку лікар проведе вам відбілювання, щоб в подальшому колір коронок збігався з вибіленими зубами.

Але навіть якщо ваші зуби пройшли всі етапи лікування, не забувайте відвідувати стоматолога раз на півроку.

Далеко не всі розуміють, що лікування зубів — це довгий процес, тому починати потрібно прямо зараз. Етап за етапом. Уявіть собі кінцевий результат — ви здорові і красиві. Головне — раз в 6 місяців відвідувати стоматолога з метою професійної гігієни порожнини рота.