Чим корисні яловичина і телятина?

Телятина і яловичина вважаються одними з кращих видів м’яса. Але між собою вони відрізняються як за харчовою цінністю, так і за смаковими показниками.

3d5da3b1e7b8b962b993caf3aa81c4e6_LОсновні відмінності

У м’ясі молодих тварин міститься більше білків і набагато менше жирів. Це накладає певний відбиток на приготування м’яса. Але показник жирності в основному залежить від того, з якої ділянки туші воно було отримано. І той, і інший вид дають високі показники по холестерину. Всього сто грам продукту можуть містити до вісімдесяти грам холестерину. Води в молодому м’ясі набагато більше, ніж в тканинах дорослих тварин.

Через низькі показники жирності телятину набагато складніше готувати. Для цього потрібні спеціальні знання і навички.

Корисні властивості

За вмістом корисних для людського організму речовин, безсумнівно, перемагає телятина. Вона містить багато:

 

  • фосфору;
  • магнію;
  • натрію;
  • і калію.

У свою чергу, тканини дорослої тварини містять більше цинку, фосфору, кальцію, фтору і селену. Обидва сорти містять вітаміни групи В, Е, РР.

Плюси і мінуси

Фермерську телятину рекомендують вживати при захворюваннях на діабет, анемією, гіпертонією. Щоб вітаміни і мінерали, що містяться в м’ясі, краще засвоювалися, його краще їсти з капустою.

На відміну від продукту, виробленого фабриками і великими тваринницькими фермами, фермерське м’ясо не виділяє нітратів. Тому бульйони, приготовані з фермерських продуктів, є чистими, придатними для меню людей,які  поправляються від важкої хвороби, годуючих мам та зовсім маленьких дітей. Чисті продукти можна їсти людям, страждаючим захворюваннями нирок.

Продукт, який отримують від фермерських господарств, можна їсти людям, які мають підвищені показники холестерину. Нежирні сорти чистої яловичини, баранини або птиці дозволять забути про таблетки і вилікувати виразку шлунка.

Яловичина містить підвищену кількість пуринових основ. Це є протипоказанням при подагрі. Але свинина, телятина, кролятина і баранина можуть служити якісною заміною.

М’ясо великих тваринницьких комплексів накопичує токсичні і отруйні речовини, солі важких металів і антибіотики. Щоб зменшити їх кількість продукти необхідно варити в декількох водах, а бульйон — зливати. Часте вживання смаженої їжі може призвести до онкологічних захворювань.