Чим корисні сонячні промені для фізичного і духовного здоров’я людини?

Розкішний відтінок шкіри бронзового рівного кольору, який ми звикли називати засмагою, неможливо отримати в солярії, а тільки під природними променями сонця на пляжі. В даний час в засобах масової інформації опубліковано безліч статей на тему того, що морський загар шкідливий для здоров’я, так як ультрафіолет може завдати непоправної шкоди шкірі, порушити пігментацію, є стимулом для передчасного старіння шкіри, для розвитку різних онкологічних хвороб і т. д. Однак жоден медик або вчений не погодиться з таким категоричним висловлюванням про шкоду засмаги і її жахливий вплив на фізичне здоров’я людини. 

bbНасправді засмага корисна для зміцнення нашого імунітету, якщо мова йде про розумну кількість часу, який проведено на пляжі. Наприклад, людям північних регіонів медики навіть рекомендують відправлятися щоліта до моря, щоб поправити своє фізичне і духовне здоров’я сонячними ваннами. Сонячне світло допомагає зміцнити імунітет, позбавляє від багатьох алергічних реакцій, покращує процеси кровотворення, підсилює обмінні процеси в організмі і підвищує рівень стресостійкості.

Зовсім недавно вчені виявили закономірність, що при нестачі вітаміну D, який ще називають «вітаміном сонця», організм людини погано засвоює кальцій, що може привести до крихкості кісток і випадання зубів. Крім того, при нестачі вітаміну D фізичне здоров’я людини може швидко «підірватися», так як організм не зможе чинити опір таким шкідливим речовинам як сірковуглець, кадмій, ртуть, свинець і бензол, які присутні в забрудненому повітрі міст.

Емоційне або духовне здоров’я людини залежить від її настрою, від перенесених стресів і депресій, без яких наше життя, на жаль, неможливе. Сонячне світло, що проникає до нас в організм за допомогою засмаги через шкіру, здатне прискорювати природні процеси, які виробляють серотонін та інші речовини («гормони щастя»), які «відповідають» за наш емоційний настрій.

Лікарі-дерматологи вважають, що під час засмаги клітини шкіри людини ще й отримують вітамін В5, який практично неможливо отримати в достатній кількості з будь-якого продукту харчування, і який відповідальний за вироблення регенерації нових клітин шкіри.

Головне, щоб спорт на пляжі і плавання у воді розумно поєднувалися із засмаганням під прямими променями сонця, щоб не отримати опіки шкіри.

Тому засмагати у своє задоволення, користуючись сонцезахисними кремами, і молодійте душею і тілом!