Чим годувати дитину при запорах?

У перші місяці життя у немовлят виникає проблема з випорожненням кишечника. Зазвичай новонароджені випорожнюються 3-4 рази на день, після годування. У дітей, яких годують грудьми, це відбувається один раз в день іноді через день, або раз на тиждень. Відбувається це тому, що вони дуже добре засвоюють материнське молоко і для виділень нічого не залишається. Дуже важливо, щоб стілець у дитини був м’яким, це не буде завдавати їй незручностей. Діти, які харчуються материнським молоком після поступового переведення їх на тверду їжу страждають запорами.

 

Дитячі педіатри рекомендують збільшити споживання рідини і клітковини в їжі, давати проносне. Маленькі діти при таких обставинах відчувають стрес, і кожен наступний раз під час спорожнення намагаються стримувати себе, так як спорожнення призводять до болісних відчуттів. І завдання батьків допомогти малюкові позбутися психологічного та емоційного напруження. Один з найпростіших варіантів масаж черевної порожнини.

 

Kak-lechit-zapor-u-rebenka
Дитину, яка знаходиться на штучному вигодовуванні при запорах рекомендують перевести на іншу суміш, бажано без молока.

 
Зверніть увагу на харчування малюка. Введіть в його раціон фруктові соки, проносні трав’яні чаї, супи. В даному випадку допоможе введення в раціон харчування клітковини — це фрукти і овочі. Немовлятам рекомендують овочеве пюре. Дітям старшого віку можна ввести в раціон овочі на пару — моркву, цвітну капусту, броколі. Дуже багаті клітковиною яблука, сливи, які діють як проносне. А ось від бананів і молочних продуктів варто відмовитися.

 
Впорядкувати роботу кишечника допоможе корінь кропу, щавель, їх можна використовувати тривалий час. Не привчайте малюка з самого дитинства до медикаментозних препаратів, намагайтеся давати йому натуральну, багату вітамінами їжу. Спостерігайте за його стільцем, і ви самі зрозумієте, яку їжу і коли йому необхідно давати.