Чи є життя після пологів?

Вагітність часто змінює наше життя. Найчастіше після народження дитини світогляд людини докорінно змінюється. Здається, що ви стали зовсім іншими людьми. Ті речі, що були важливі раніше, зараз не мають ніякої ціни.

Есть-ли-жизнь-после-родов-1Тепер у вашому житті є тільки ваш малюк, який як ніхто інший потребує вашої уваги і турботи. І зовсім не дивно, що часу на себе зовсім не залишається. Як же бути? Насправді все дуже просто.

Постарайтеся виділити трохи часу для себе, своїх занять, свого коханого. Цілком можливо, що перші кілька місяців ви будите недосипати і відчувати постійну втому. Не хвилюйтесь. Це все тимчасові труднощі. Зовсім скоро ви привикнете до нового статусу і розпорядку свого дня. Крім того, ви можете попросити своїх близьких про допомогу.

Не намагайтеся виконати всі заплановані справи протягом дня. Відчуваючи сильну втому, ви все одно нічого не зможете довести до кінця. Найкраще поки ваш малюк спить і самій відпочити.

До того ж не варто намагатися виконати всі обов’язки по догляду за дитиною самостійно. Можна спробувати віддати деякі з них своєму чоловіку. А самі в цей час займіться домашніми справами. У вихідні дні чоловік може і сам відправитися на прогулянку з дитиною. Також довірити це настільки відповідальне заняття можна і комусь із бабусь чи дідусів. Так у вас з’явиться трохи вільного часу.

Цілком можливо, що відразу після народження дитини деякі ваші знайомі захочуть навідатися в гості і погратися з дитиною. Радимо вам на деякий час відкласти всі візити гостей. Нехай малюк трохи підросте і зміцніє. Адже сторонні люди, це в першу чергу невідомі інфекції та мікроби.

І найголовніше, запам’ятайте, що всі маленькі діти до 3-х років, немов губки вбирають поведінку і слова своїх батьків. Слідкуйте за тим, як ви висловлюєтеся і з якою інтонацією розмовляйте.

Звичайно, ідеальних батьків в нашому світі немає. І якщо ваша дитина вже досить велика, але завжди прекрасно засинає з пляшкою молока, то не варто відразу припиняти це практикувати. Настане час, і малюк сам відмовиться від цього.