Чи є сенс приймати гіалуронову кислоту в таблетках або капсулах?

Про властивості гіалуронової кислоти щодня нагадує телевізійна реклама. ЗМІ позиціонують препарат як омолоджуючий засіб, але мало хто знає, що речовина є важливим компонентом нервової, сполучної, епітеліальної тканини, міститься в синовіальній рідині, слині, склоподібному тілі ока, клапанах серця, яєчниках. Поговоримо про речовину докладніше та з’ясуємо, чи варто приймати гіалуронову кислоту у таблетках.

Опис гіалуронової кислоти

Гіалуронова кислота – це мукополісахарид, який організм людини виробляє самостійно. Речовину можна назвати внутрішньоклітинним цементом, який служить для скріплення тканин. Понад 50% речовини міститься у шкірі людини.

Важливою властивістю гіалуронової кислоти є здатність утримувати воду, стимулюючи тонус шкіри та тканин. Речовина бере участь у процесі розмноження та регенерації клітин організму. Гіалуронова кислота відповідає за в’язкість синовіальної рідини, є головним компонентом суглобового мастила, міститься та виробляється у хрящовій тканині.

Цікаво! Під впливом сонячного світла гіалуронова кислота швидко руйнується, тому у любителів засмаги швидко з’являються зморшки.

З віком кількість гіалуронової кислоти знижується, що викликає старіння шкіри та суглобових структур. Тому після 40 років доцільно приймати препарати гіалуронової кислоти додатково. Якщо приймати внутрішньо 50 -200 мг речовини, дефіцит нівелюється і вироблення колагену та хондроїтину відновлюється.

Лікування суглобів гіалуроновою кислотою

Оскільки гиалуроновая кислота виробляється у суглобових хрящах, її дефіцит позначається на рухливості суглобів. Зношений хрящ не може повноцінно функціонувати, розвивається остеоартроз.

Застосування гіалуронової кислоти для лікування суглобових патологій зазвичай призначають, коли інші ліки не дали ефекту. Гіалуронову кислоту спочатку призначають у капсулах або таблетках, по 100 – 200 мг на добу. При початкових стадіях остеоартрозу прийом таблеток дає хороший ефект. На більш пізніх стадіях пероральні форми менш ефективні й варіантом вибору є ін’єкції.

Введення гіалуронової кислоти здійснюють безпосередньо у суглобову щілину під контролем рентгена. Ліки для введення в суглоб випускається у вигляді гелеподібної рідини та можуть вводитися по-різному:

 

  • Ін’єкція один раз на тиждень протягом 4 – 8 тижнів на суглоб. З цією метою застосовуються розчини короткої дії. Такий метод хороший тим, що гіалуронка надходить у суглоб поступово, постійно оновлюючись.
  • 2 ін’єкції з інтервалом 10 днів. Для першої ін’єкції використовуються ліки із протизапальним компонентом, через 10 днів вводиться концентрований препарат пролонгованої дії. Лікувальний ефект за такого методу лікування досягає від 6 місяців до року.

При постановці діагнозу остеоартроз зверніть увагу на препарати гіалуронату в таблетках, при своєчасному лікуванні ін’єкції не знадобляться.

Чим хороша гіалуронова кислота в таблетках, механізм дії?

Нативні форми гіалуроноврї кислоти швидко розпадаються. Сучасна фармація випускає препарати гіалуронової кислоти з певними добавками, що підтримують стабільність молекул. Для суглобів рекомендовані препарати з глюкозаміном та хондроїтином.

Препарати гіалуронової кислоти у таблетках добре засвоюються організмом, не викликають алергії та не мають негативних побічних властивостей. Приймати їх краще ввечері. Звичайний курс лікування таблетками становить 1 – 2 місяці на дозі 150 мг на добу.

Потрапляючи в організм, гіалуронова кислота зв’язується з колагеном та еластином, утримуючи їх в оптимальному стані. Також речовина утримує молекули води у стабільному стані, не дозволяючи їм руйнуватися. З кров’ю речовина потрапляє в суглобову рідину, збільшуючи її в’язкість. Гіалуронова кислота живить суглобові хрящі, стимулюючи їх регенерацію. При тривалому прийомі капсул покращуються амортизаційні здібності хряща, він перестає зношуватися, зникає біль та покращується рухливість.

Також гіалуронова кислота стимулює імунітет, успішно бореться з вірусом герпесу, покращує зір.

Точно визначити, чи потрібна вам гіалуронова кислота в таблетках, допоможе лікар. У прагненні до здоров’я та краси будьте розумні – не нехтуйте консультацією лікаря.