Чи є корисним загартовування для немовлят?

Багато людей з упевненістю заявляють, що всі ці «загартовуючі процедури» — марна трата часу і толку від них немає. Чи так це насправді?

284a0e6e3f0564f23b6378ca582b2a3cСучасна людина починає забувати, що вона і, отже, її дитина – це істота не тільки соціальна, але й біологічна. Матінка-природа трудилася не одну тисячу років, щоб наділити людей здатністю адаптуватися до мінливих умов життя і мінливостей клімату. Новонароджений малюк загартований від природи. Батькам лише потрібно організувати догляд за малюком таким чином, щоб його адаптаційні механізми не відключилися за непотрібністю. Як і скрізь, тут важливо не перестаратися.

Що таке загартовування?

Загартовування – це поліпшення витривалості організму до негативного впливу факторів зовнішнього середовища шляхом систематичного дозованого впливу цих факторів.

Як гартувати новонародженого малюка?

Здоровий спосіб життя вашого дорогоцінного малюка в перші місяці його життя – це правильний повсякденний догляд. По-перше, забезпечте малюкові максимальну рухову активність. Не тримайте його цілодобово в пелюшках і памперсах. Шкіра має «дихати», а м’язи «насичуватися киснем». Влаштовуйте кілька разів в день для малюка «повітряні ванни». Нехай він голий полежить на пеленальному столику під вашим наглядом. По-друге, зробіть перебування на свіжому повітрі в гарну погоду тривалим. Якщо погодні умови підвели, то може бути, у вас є балкон в якості альтернативного варіанту для «прогулянок»? По-третє, не одягайте дитину як «капусту». На ній має бути мінімум необхідного одягу, як вдома, так і на вулиці. По-четверте, регулярно провітрюйте квартиру. У дитячій кімнаті завжди має бути чисто і свіжо.

Складно застосовувати на практиці навіть такі прості рекомендації, якщо самі батьки ведуть прямо протилежний спосіб життя – мало часу проводять на вулиці, але багато сидять в задушливому приміщенні, загорнувшись в теплу ковдру. Якщо ви бажаєте своїй дитині здоров’я, міняйте власний спосіб життя, починайте загартовуватися і будьте здорові разом з малюком!