Чи варто заводити собаку?

Люди діляться на любителів собак і обожнювачів кішок. Є ще один різновид людей — це ті, які ні на кого не діляться і до тварин ставляться абсолютно байдуже. Таких мало, тому мова піде про перші дві категорії.

Кішки і собаки — полярно різні тварини, починаючи із зовнішніх характеристик (розмір, конституція і т.д.) і закінчуючи характером. Розрізняються і способи утримання цих тварин вдома. Кішку завести простіше. Вона мало (в порівнянні з собакою середнього розміру) їсть, не вимагає вигулу на вулиці і рідко сумує за господарем під час його тривалої відсутності.

be87416bff208af253d5a9cf1efbb0f3
А для того щоб завести собаку потрібне дотримання ряду умов. Власнику необхідно мати досить простору житлову площу для комфортного проживання улюбленця, а також достатньо часу для ігор і вигулу тварини. Крім цього потрібно подбати про збалансоване харчування собаки і регулярні візити до ветеринара. Крім того слід розуміти, що улюбленець може в будь-який момент захворіти (підчепити хворобу від іншої собаки, з’їсти щось на вулиці або невдало поранити лапу), йому потрібно буде купувати ліки і піклуватися про нього майже як про дитину.

Не забувайте і про те, що собаки дуже прив’язуються до свого господаря і здатні сумвати за ним все життя, тому перш ніж завести такого вихованця, об’єктивно оцініть свої сили і не прирікайте на муки тварину через власну недолугість.

Якщо ви все зважили і вирішили завести собаку, то постарайтеся полегшити собі життя за допомогою правильної організації закупівель необхідних кормів та предметів догляду.

Не бійтеся завести в будинку собаку. Повірте, варто зробити цей відповідальний крок, адже з приходом нового друга ваше житло наповниться добротою, радістю і теплотою, а з відповідальністю ви напевно впораєтеся!