Чи варто робити УЗД під час вагітності? Частина 2

Випромінює ультразвук і приймає хвилі, які відбиваються елемент УЗД апарату, званий датчиком. Отримані дані передаються на процесор, де перетворюються і виводяться на монітор. По суті, функціонал сканера визначається наявними датчиками. Наприклад, за допомогою 3D і 4D датчиків можна поспостерігати за розвитком дитини всередині матері, отримавши, відповідно, її тривимірне зображення або відео в реальному часі.

первое-узи-при-беременности-что-показываетВперше побачити свою дитину — величезна радість для майбутніх батьків. Крім того, за допомогою ультразвуку можна дізнатися, хлопчик це буде чи дівчинка.

Якщо ж підходити з точки зору медичних показань, варто зауважити, що зазвичай ультразвукове дослідження робиться мінімум тричі на всьому протязі вагітності:

До 13 тижня

Виявляються анатомічні особливості плода, грубі пороки розвитку, хромосомні патології.

До 22 тижня

Фіксується динаміка зростання розмірів і маси плода, його рухова активність. На цьому етапі стає можливим визначити стать дитини.

До 34 тижня

Діагностуються аномалії розвитку внутрішніх органів, визначається положення, в якому плід буде народжуватися, його передлежання (тазове або головне), обвиття пуповиною, уточнюється термін пологів.

Доказів можливої шкоди ультразвуку на сьогоднішній день не виявлено, проте, раніше 10 тижня вагітності, коли формуються основні органи дитини, УЗД проводити не рекомендується. В іншому ж, дослідження за допомогою апаратів УЗД дають великі можливості для того, щоб вчасно діагностувати можливі аномалії і надати допомогу як матері, так і дитині.