Чи варто переучувати лівшу?

Як тільки батьки помічають, що їхня дитина віддає перевагу використовуванню лівої руки, вони відразу ж в голові прокручують таку ситуацію, як їй буде погано в жорстокому світі. Але хіба це так? Що ж говорять вчені з цього приводу?

 

 

Вчені після довгих дискусій прийшли до висновку, що всі лівші багато в чому перевершують правшів. Лівші здатні швидше відреагувати на ситуацію, що склалася, та й саме рішення їх більш розважливе. Ця тенденція стосується виключно хлопчиків. Результати досліджень праворуких і ліворуких дівчаток показали зовсім інший результат. Висновок напрошувався один: лівші перевершують правшів у всіх родах занять, де потрібна швидка реакція або використовується величезна кількість інформації. Тому не варто засмучуватися, якщо ваша дитина лівша. Багато батьків задають собі питання, чи варто відучувати лівшу. Правильно це чи ні? Безумовно, відповісти однозначно не можна, батьки повинні вирішити це самі.

 

 

photo-491-jpg-1406272981

Також в ході дослідження з’ясувалося, що у таких дітей є якісь фізіологічні особливості: їх мозок здатний швидше обмінюватися інформацією, тим самим сприяючи його кращій роботі. До того ж, у лівшів обидві півкулі головного мозку більш симетричні, і між ними було виявлено більшу кількість зв’язків. Якщо говорити про рід діяльності, де краще себе проявляють лівші, то це, звичайно ж, водії і пілоти.

 

 

Отже, чому ж дитина лівша? З чим це пов’язано?

 

 

Гени

 

 

Зовсім недавно вчені відкрили ген, який сприяє тому, щоб дитина народилася лівшею. Таким чином, якщо у вашій родині був хоча б один лівша, то шанси народити таку дитину зростають до 19%. Разом з тим була виявлена ​​така закономірність: чим старше вагітна, тим більше ймовірність появи на світ такої дитини.

 

 

Стать

 

 

За статистикою, хлопчики частіше народжуються лівшами. Багато вчених схиляються до того, що це пов’язано з кількістю чоловічого гормону (тестостерону), тобто, якщо виникає його надлишок, малюк народжується лівшею.

 

 

Довкілля

 

 

За показниками, лівшів найбільше знаходиться в Східній Європі і Азії, а, наприклад, в Африці і Західній Європі їх набагато менше. Безумовно, в цій теорії можуть бути замішані і гени, але і екологію не варто відкидати.

 

 

Травми правої руки

 

 

Варто відзначити, що це явище досить часте. Якщо ваша дитина отримала травму правої руки, при цьому вона не може її використовувати тривалий період часу, то поступово вона може перетворитися в лівшу.

 

 

На сьогодні існує величезна кількість речей, які спеціально розробляють для лівшів (ножиці, письмове приладдя, ножі, музичні інструменти). Ваш малюк — найдорожче для вас, так що не варто змушувати його використовувати праву руку як основну. До речі, шкільний учитель теж ні в якому разі не повинен цього робити, обов’язково прослідкуйте за цим, адже таким чином може постраждати дитяча психіка.

 

Любіть свого малюка саме таким, яким він є, і не важливо, що він лівша, вважайте це подарунком долі.