Чи варто карати свою дитину?

Часто батьки не знають, як реагувати на вчинок своєї дитини: покарати її чи простити? Коли доречно застосовувати невелике зауваження і суворе покарання? На ці та багато інших питань, ви знайдете відповіді в нашій статті.

Дорослі повинні розуміти і усвідомлювати, що покарання застосовують у виняткових випадках, коли інші заходи є неефективними. Мета виховного уроку полягає в тому, щоб дитина чітко зрозуміла всю серйозність свого вчинку. Від вас вимагається адекватність, любов, терпіння і послідовність. Не варто карати малюка в пориві гніву, стан дорослого в цей момент має бути урівноваженим і спокійним. Дітям можна пробачити, коли вони втрачають над собою контроль, але коригування і напрямок їхніх дій здійснюється виключно батьками.

e67f2d639da02d33e84cd0a31b672eed

Покарання ні в якому разі не повинно принижувати особисту гідність дитини та ущемляти її права. Зовсім необов’язково ставати жорсткими батьками, щоб провчити свою дитину. Забороніть їй дивитися мультфільми, грати в улюблені іграшки, але не використовуйте домашню роботу в якості міри покарання. Інакше, у малюка складеться хибна думка і враження: добре себе ведеш — прибирати в будинку необов’язково.

Яким би не було покарання, але позбавляти дитину улюбленої іграшки не можна.

Що значить адекватне покарання? Тобто воно повинно бути своєчасним і відповідати віку. Поставивши дитину на п’ятнадцять хвилин в куток, батьки повинні чітко розуміти, що цей час для неї здасться більш тривалим, ніж для дорослого. Скоротіть тривалість такого покарання до п’яти хвилин. Покарання, як правило, слід виконувати негайно після поганого вчинку малюка. Вичікувальний момент може бути розцінений дитиною як прощення, що стане причиною вседозволеності.

Сподіваємося, стаття була для вас корисною та пізнавальною!