Чи треба примушувати дитину їсти?

Нашим бабусям і дідусям довелося пережити важкі й голодні часи. Сьогодні супермаркети і магазини рясніють різноманітними продуктами харчування, але до сих пір люди старшого покоління намагаються нагодувати дітей і онуків, як би про запас. Насправді ж змушувати дітей їсти не треба.

Girl with no appetite

Girl with no appetite

Можна зрозуміти сучасних бітьків, які не дають дітям вийти з-за столу, поки дитина не доїсть все, що їй насипали. Примовляючи, прохаючи, іноді погрожуючи, в дітей впихають чергову ложку, а вони після настільки ситної трапези вже не вистрибують з кухні, а ледь виповзають, тримаючись за животи. З іншого боку, всі чули не один раз про шкоду переїдання, але при цьому не перестають перегодовувати своїх дітей.

Треба сказати, що сучасні батьки відмінно пам’ятають, як в них самих запихали їжу, в той час як вони були дітьми. Доходило в деяких сім’ях до того, що дитину позбавляли іграшок, різноманітних задоволень і не випускали з-за столу, навіть в тому випадку якщо дорослі вже давно все доїли і встигли прибрати посуд. Бажання «нагодувати» свою дитину зустрічалося у дуже багатьох батьків в той час, а слово «їсти» або «обід» звучало для більшості їхніх дітей як якийсь вирок.

Сучасні батьки так само (хоч і в меншій мірі) дресирують своїх дітей, повторюючи слова, які чули самі про те, що їхня дитина занадто худа і люди можуть подумати, що її ніхто і ніколи не годує. Проблема в тому, що і батьки, яких колись перегодовували, і їхні діти часто страждають ожирінням, що саме по собі не додає здоров’я.

Часто зустрічаються батьки, які приводять своїх дітей до лікарів, скаржачись на поганий апетит своїх дітей або на його відсутність, прохаючи лікарів виписати хоч якісь препарати для апетиту. Насправді проблеми з апетитом або порушення пов’язані з відмовою дитини харчуватися, або коли вона харчується рідко і по чуть-чуть, зустрічаються набагато рідше, ніж надмірно вразливі і бажаючі перегодувати своїх дітей батьки.

Людина, яку перегодовували в дитинстві, майже гарантовано буде мати проблеми з вагою в майбутньому, а кількість запханої в нього їжі і витраченого на це часу прямо пропорційно часу і зусиллям, які вже доросла людина витратить на те, щоб позбавитися від зайвої ваги і її наслідків .

Радимо давати можливість дитині самій визначати час і кількість споживаної нею їжі — дитячому організму видніше, що і в яких кількостях йому потрібно.