Чи складно бути господарем собаки?

Бути господарем собаки величезне задоволення, а разом з цим серйозне і відповідальне заняття. Тому перш, ніж заводити вихованця варто оцінити свої сили і усвідомити довгостроковість намірів. Зробити це буде набагато простіше, якщо заздалегідь знати, які турботи вас чекатимуть у майбутньому.

137870_800_600Отже, насамперед потрібно підготувати для собаки місце проживання. Залежно від розміру вихованця і можливостей господаря це може бути обладнаний спальний куточок в квартирі або буда у дворі приватного будинку. Основа основ щасливого і довгого життя собаки — це повноцінне харчування. Щоб швидко зорієнтуватися у величезному виборі корму для домашніх тварин, можна звернутися за консультацією до ветеринара або досвідченого заводчика.

Собаку потрібно купати, регулярно чистити їй зуби, розчісувати шерсть і стригти кігті. З вихованцем слід щодня гуляти і це важливо не тільки тому, що вулиця є для нього імпровізованим туалетом, але і тому що свіже повітря позитивно впливає на його здоров’я. До того ж найчастіше саме поза домом собака може поспілкуватися зі своїми родичами — це необхідно для нормального емоційного стану тварини.

Потрібно чітко усвідомлювати, що собака, яка гуляє на вулиці, може захворіти. Тому необхідно робити всі профілактичні щеплення, застосовувати спеціальні препарати при паразитах і регулярно відвідувати ветеринара з метою огляду тварини. На жаль, собаку може вразити важка недуга, яка не завжди піддається лікуванню. При виникненні сильних страждань, можливо, знадобиться послуга усипляння тварин. Це досить гуманний метод позбавлення тварин від мук в безвихідних ситуаціях, його не обов’язково використовувати, однак про нього потрібно знати.

Всі перераховані обов’язки по догляду за собакою важливі, але вони ніщо, якщо добре доглядаючи за вихованцем, ви будете проводити з ним мало часу. Тварині необхідна ваша увага, теплота і ласка.

Якщо ви оцінили свої сили і вже заздалегідь любите собаку, яка переступить поріг вашого будинку, значить все в порядку — вам заводити вихованця варто!