Чи потрібно чоловікові бути присутнім на пологах?

Дуже часто обговорюється питання, що стосується доцільності знаходження чоловіка на пологах. Хоч присутність чоловіка на пологах і його необхідність до сьогоднішнього дня і не визначена, але вже є цілий ряд стереотипів.

 

 

Однозначним є той факт, що чоловік повинен брати участь в пологах якщо не в самій палаті, то хоча б знаходитися в приміщенні, де збирається з’явитися на світл його дитина. Тобто батько повинен перебувати поруч, щоб, коли народиться дитина подивитися на неъ і підтримати дружину. Цей спосіб рекомендується для чоловіків, які не хочуть бути присутніми безпосередньо на самих пологах. У разі ж, якщо робиться кесарів розтин, то цей варіант є єдино допустимим.

Husband Supporting Wife Through IVF Treatment

 

 

Що стосується безпосередньої присутності чоловіка при пологах, то слід сказати, що багато чоловіків бояться, що у них, після побаченого і почутого, зникне сексуальний потяг до жінки. Сам факт того, як буде вести себе чоловік в разі присутності в палаті, може жінці сказати багато про що, а якщо чоловік не впевнений, що бажає там бути — краще йому там не перебувати. Треба також сказати, що чоловікам, якщо вони побажають бути присутніми при пологах, необхідно буде здати ряд аналізів і пройти обстеження, від результатів яких і буде залежати їх можливість знаходження в палаті під час пологів. Також до початку пологів, чоловіка, зазвичай, запрошують бути присутнім на ультразвуковому обстеженні плода — при цьому відбувається перше знайомство батька зі своєю дитиною.

 

 

Часто в медичній практиці зустрічалися пари, які спільно переживали процес народження дитини, і це лише зміцнювало їхні почуття. Якщо чоловік все-таки знаходиться з жінкою під час пологів, він може (що часто має місце бути) першим побачити немовля, що, безсумнівно, дасть йому зрозуміти не тільки його приналежність до появи нового життя, але і зблизить його з дитиною.

 

 

Чоловікові потрібно бути готовим до того, що він може бути вражений не тільки від того, що приймає безпосередню участь в появі дитини на світ, але також і від того, що він поведе себе або ніяк (знепритомніє, що буває), або буде просто почне плакати — іншими словами реакція може бути непередбачувана. Пологи очима чоловіків — це сильний стрес і чоловік може нічого не відчути, впасти в ступор, він може не розуміти, що від нього мало що залежить (нехай навіть він і звик контролювати все в своєму житті).