Чи потрібна дитині собака?

Напевно кожна людина пам’ятає прекрасний мультиплікаційний фільм про Карлсона, який живе на даху і його друга Малюка, який бажає завести собаку. Навряд чи можна знайти дитину, яка б не просила своїх батьків про такий подарунок, як чотириногий друг.

дети-и-собаки-3Всі знають, собака — це друг людини, причому залишається вона ним, не дивлячись ні на що і всупереч усьому. Ця функція особливо важлива для дітей. Домашня тварина буде радіти тому, що ви у неї є і дякувати за це. Такий приятель ніколи не зрадить, не насварить і не образиться. Тобто ніяких вимог, тільки підтримка, захист і розуміння.

Більш того, є ще одна важлива перевага. За словами психологів діти, самі того не підозрюючи, отримують задоволення від того, що пес підкоряється їм, слухає і виконує їх команди, тобто знаходиться в такому ж положенні, як і дитина по відношенню до батьків.

Безумовно, всі діти, які просять подарувати їм собаку, обіцяють, що будуть за нею прибирати, вигулювати її, гратися з нею, дресирувати і т. д. Але, насправді все виходить трохи інакше. Тому дитині необхідно постаратися пояснити всю серйозність і відповідальність. Наприклад, пес породи йоркширський тер’єр дуже непосидючий і може доставити велику кількість неприємностей. Крім прогулянок, в приміщенні за ним необхідно постійно стежити, інакше вашим шпалерам, взуттю та одягу довго не прожити. Ну, люблять вони побешкетувати таким чином і з цим нічого не поробиш.

Поясніть дитині, що вона несе певну відповідальність за тварину, яку приручила. Розкажіть малюкові, що собака незалежност від бажання господаря потребує догляду, регулярних прогулянках і т. д. Маючи домашню тварину, діти швидше дорослішають і виховують в собі тільки позитивні якості.

Подарувавши своїй дитині собаку, ви побачите, як дитина змінюється на ваших очах. Прогулянки з жвавою собачкою дозволять дитині більше рухатися, а відповідно краще розвиватися. Крім того, ігри на свіжому повітрі позитивно впливають на здоров’я дітей.

Дуже часто чотириногі друзі відіграють велику роль у вирішенні проблем дитини, як би дивно це не звучало. Наприклад, малюк не дуже товариський і не може знайти собі друзів. Собака не тільки в силах підняти настрій, але і познайомить з іншими дітьми, які мають собак, з якими дитина точно знайде загальні теми для розмови.