Чи перешкоджає сонцезахисний крем синтезу вітаміну D?

Ви не знаєте, як використовувати сонцезахисний крем, щоб не блокувати синтез вітаміну D? Ми відповімо на це питання!

HC27E5pH-mQЧому для нашого організму важливий вітамін D? Дослідниками було доведено, що в країнах з сонячним кліматом набагато менше випадків гіпертензії та цукрового діабету. Також у людей, що живуть поблизу екватора, практично не спостерігається випадків розсіяного склерозу і важкої аутоімунної хвороби. Факт полягає у тому, що практично всі клітини організму є рецепторами вітаміну D, вони захоплюють цей вітамін і дозволяють йому впливати на різні явища, що відбуваються в нашому організмі.

Питання впливу ультрафіолетових променів (UVB) на організм людини ще до кінця не вивчене, тому ми повинні ретельно до нього підходити. З одного боку, UVB-промені впливають на синтез вітаміну D, але слід також мати на увазі, що випромінювання призводить до розвитку раку шкіри, включаючи меланому. Меланома — це рак, з яким важко боротися. Якщо він виявляється на самій ранній стадії, то прогноз є сприятливим.

Організму людини необхідне сонце. Деякі косметологи впевнені, що UVB-промені негативно позначаються на стані шкіри. Звичайно, з часом шкіра старіє, і це природний процес. Однак сучасні засоби на основі гіалуронової кислоти здатні перетворювати тканини і змінювати метаболічні процеси на клітинному рівні. Крім того, засмагати і отримувати дози вітаміну D потрібно вранці і ввечері, але не в середині дня. Під час курортного сезону, коли ви знаходитесь на вулиці, тільки 33% вашого тіла прикриває одяг — традиційне плаття, футболки та шорти. Деякі люди застосовують сонцезахисний крем SPF 15, який має низьку безпеку. Це рекомендований крем під час двогодинної прогулянки для адекватного засвоєння вітаміну D без опіків. Для пляжу необхідно вибирати більш надійні засоби.

Для того, щоб отримати адекватний захист організму від UVB-променів, важливо рівномірно розподілити крем на шкіру. Цього дуже важко досягти, тому бажано використовувати засоби з високим SPF показником. Використання захисту SPF 15 дає нам захист на 93%, тому 7% променів проникають в шкіру. Звичайно, важливо враховувати той факт, що на пляжі ви купаєтеся і змиваєте крем. Також важливий час нанесення крему — за 10 хвилин перед виходом з дому, щоб засіб краще вбрався в шкіру.

Ніякий сонцезахисний крем повністю не блокує синтез вітаміну D. Креми з SPF 50 і SPF 60 захищають тільки 98%, а 2% UVB-променів досягають шкіри.