Чи можна відмовитися від вечері?

Для того щоб визначитися з питанням «чи можна відмовитися від вечері?», слід розглянути всі аргументи.

9ebfe324a99d86edabd259b014534571Аргументи «за вечерю»

Перший аргумент полягає в психологічному налаштуванні. Якщо вам хочеться повечеряти, то це цілком нормально. Організм запасається калоріями, тому що розуміє, що довгий час ви їсти не будете. Для багатьох вечеря дуже важлива. Такі люди можуть нехтувати сніданком, але вечерю не пропустять ніколи.

Аргумент другий полягає в тому, що організму потрібні калорії ввечері. Якщо ви займаєтеся спортом у другій половині дня, то втрачаєте велику кількість калорій. Заповнення енергії можливо тільки при прийомі їжі. Якщо ви будете підбирати продукти зі зниженою калорійністю, насиченістю вітамінів і не будете переїдати, то від вечері ніяких поганих наслідків не буде.

Вечеряти слід за кілька годин до сну. Слідкуйте за споживанням калорій. Вони повинні не перевищувати затрачену енергію.

І ще один аргумент на користь вечері. Якщо ви відмовляєтеся від вечері, то перерва між прийомами їжі дуже велика. Перерва більше дев’яти годин може призвести до гастриту і викликати інші проблеми з травленням.

Аргументи «проти вечері»

Споживанні їжі на ніч, може стати причиною розвитку захворювань шлунково — кишкового тракту. У процесі сну шлунок продовжує працювати, він перетравлює їжу. Однак в процесі не бере участь дванадцятипала кишка, яка вночі відпочиває. Тому їжа залишається в ній і там перебуває в перебігу сну. Виробляються ферменти для перетравлення їжі, які не можуть на неї потрапити. Як наслідок виникає ризик виникнення діабету і різного роду запалень.

Протягом усього дня наш організм отримує вуглеводи необхідні для вироблення енергії. Для того щоб відбувалося розщеплення організм виробляється інсулін. Під час сну вироблення інсуліну сповільнюється, а отже, спалювання вуглеводів відбувається повільно, і ми набираємо зайві кілограми.

Саме тому не слід на ніч споживати жирну і калорійну їжу, яка може сприяти розвитку ожиріння.

Вечеря може стати причиною безсоння. Відбувається порушення у виробленні мелатоніну, який сприяє спокійному і міцному сну. Люди із зайвою вагою дуже часто страждають порушенням сну.

Чи можна відмовитися від вечері вирішувати вам. Сучасні дієтологи радять не вечеряти після 19:00 год. Вечеря повинна бути легкою і некалорійною. Така вечеря може піти вам тільки на користь.