Чи можна при температурі годувати дитину грудним молоком?

Материнське молоко — найважливіше поряд з ласкою і турботою, що може дати мама своїй дитині. Відповідно до загальних рекомендацій грудне вигодовування (ГВ) варто продовжувати до досягнення дитиною 2-х років, при цьому бувають випадки, коли його потрібно на якийсь час припинити. Підвищення температури одна з найбільш частих причин припинення грудного вигодовування. На щастя, такі заходи мама приймає лише в рідкісних випадках.
1_темпер.при-грудном-кормлении-у-мамы-1024x683

Висока температура говорить про те, що здоров’я людини порушено.

У матері-годувальниці температура може з’явитися:

— при захворюваннях на ГРВІ та ГРЗ;
— при маститі;
— при післяпологових захворюваннях, які мають запальну природу;
— при стресах і овуляції.

Дуже важливо правильно виміряти температуру. Її потрібно виміряти після закінчення півгодини після годування. Це пов’язано з тим, що під час годування працюють м’язи, які можуть підвищити температуру. А відразу після годування починає вироблятися молоко, що має температуру 37 градусів, що може нагріти і пахву.

При простудних захворюваннях мама, яка годує повинна відмовитися від годування тільки в тих випадках, якщо лікування вимагає препаратів, які не сумісні з ГВ. Однак найчастіше лікарі намагаються призначати матері препарати, що не мають побічних дій для дитини. Якщо температура підвищується вище 38 градусів, мамі необхідно обов’язково її збити, використовуючи жарознижуючі препарати на основі парацетамолу або ібупрофену.

Під час застуди годування грудьми навіть є корисним для дитини, так як в тілі матері утворюються антитіла, якими вона ділитися з малюком. Єдине, що під час годування матері необхідно надягати маску.

Мастит — запалення молочної залози, яке часто розвивається через розмноження бактерій в грудях. Найчастіше збудником є золотистий стафілокок. Часто ГВ допомагає впоратися з маститом, однак якщо це гнійний мастит вигодовування потрібно терміново припинити.

Якщо температура підвищилася в перші 3 тижні після пологів, матері терміново слід звернутися до лікаря, так як можливо вона була викликана інфекцією. Для консультації потрібно негайно звернутися до гінеколога.

Стрес часто також стає причиною підвищення температури. У таких випадках, якщо мама спокійна, годування слід продовжувати, єдине, що жінці слід приймати заспокійливі препарати, дозволені при ГВ.