Чи можна намилювати дитину мочалкою?

Одне з перших відповідальних завдань, з яким стикаються молоді батьки, полягає в якісному, грамотному і регулярному купанні новонародженого.

shutterstock_152399132(1)Ця важлива процедура викликає багато питань, що стосуються вибору ванночки, визначення оптимальної температури води, придбання спеціальних складів і т. д. Нерідко батьки задаються актуальним питанням: а чи потрібно застосовувати мочалку при купанні малюка?

Чи потрібно використовувати мочалку?

З якого віку можна використовувати мочалку? Натуральні вироби, наприклад, у вигляді органічної морської губки, можна використовувати відразу після виписки з пологового будинку. Можна в перші два-три місяці зовсім не використовувати спеціальні аксесуари для купання. Але після шести місяців в обов’язковому порядку слід придбати мочалку для миття дітей.

Вироби допомагають краще очистити шкірний покрив малюка від різних забруднень, не завдаючи при цьому пошкоджень ніжній і чутливій шкірі дитини. Звичайнн купання, без застосування мочалки не зможе забезпечити якісне і ретельне очищення. Тому доцільно використовувати спеціальні аксесуари за умови їх грамотного вибору.

Як вибрати?

При покупці важливого аксесуара необхідно звернути увагу на кілька моментів:

 

  • вік. Мочалка повинна бути для дитини, тобто на її упаковці має бути позначено, що виріб випускається спеціально для дітей. Відповідальні та серйозні бренди і виробники вказують, для якого віку обладнання було розроблене: з народження, з шести місяців і т. д .;
  • м’якість. М’яка мочалка для дітей — це оптимальний варіант. Жорсткі вироби можуть поранити ніжний шкірний покрив малюка;
  • матеріал. Обов’язково необхідно звернути увагу на матеріал, який застосовується виробником для виготовлення аксесуарів. М’який поролон — хороший вибір для догляду за дітьми старше шести місяців. Мочалка повинна виготовлятися з екологічного матеріалу, який не виділяє ніяких з’єднань при використанні і не здійснює негативний вплив на організм дитини;
  • виробник. Рекомендується купувати вироби, різні засоби і аксесуари для догляду від перевірених виробників, які зарекомендували себе як досвідчені та відповідальні виробники дитячих речей;
  • колірне і дизайнерське рішення. Будь-який процес або процедури сприймаються дитиною як гра. З цієї причини особливу увагу необхідно приділити кольору і формі мочалки. Яскраві тони і вироби, виконані у вигляді тварин, героїв мультфільмів і т. д., привернуть увагу малюка і зроблять купання більш приємною процедурою.

Необхідно враховувати, що важливий аксесуар для водних процедур повинен зберігатися правильно і добре висохнути перед наступним застосуванням. Виробники в більшості випадків вказує на упаковці, скільки по часу і як зберігаються мочалки.